Kripto parada analiz yapmak işe yarıyor mu?

%50 Şansın var. Her söylediğin analiz ettiğin tutacak diye bir şey yok ama analiz okuyarak bazen tahmin edebiliyorsun.

Şu konumu inceleyebilirsin.

Yüzde yüz tahmin edebilen varsa muhtemelen gökdelenden aşağı bize bakıyordur. Analizde neyin yükseleceğini neyin düşeceğini bilmekten çok, ne zaman para yatırıp ne zaman çekeceğini tecrübe etmek daha önemli diye düşünüyorum.

Yaramıyor, tahminlerden ibaret. Kripto paraların değeri arz-talep dengesi üzerine kuruludur. Çizdiğiniz grafik o an piyasadan çıkmak isteyen büyük bir yatırımcının keyfi karşısında kürdan gibidir, hiçbir işe yaramaz. Grafiğin verdiği o %50'lik şansını bir evcil hayvan veya bebek ile de yakalayabilirsiniz. İki kaba ilgileneceği şeyden birer parça koyun ve artı-eksi olarak etiketlendirin. Hangisine giderse o olur, yine %50 ihtimal var. :)

Son düzenleme:
Temel ve teknik vardır. Teknik bir yere kadar tutabilir ama temel bambaşka. X ülke yasakliyorum der borsalar çakılır, Y ülke destekliyorum der yükselir vb.

Eğer herkes grafiklere bakıp aynı anda "grafiğe göre" satın alması gereken zamanda alıp satması gereken zamanda satsaydı grafikler yatırım yapmak için en ideal göstergeler ve rehberler olurdu. Fakat günümüzde bu pek mümkün değil. Elon Musk'ın en ufak bir Tweeti ile şaka için çıkartılmış bir kripto paranın değeri bir gecede %270'i gördü. Bir haftaya kalmadan da neredeyse eski değerine geri düştü. Borsa grafiğine çizgiler çizip "Bu coin düşer!" diye bekleyenler kazançtan oldu, aynı şekilde yükseliş trendindeyken satın alıp yine aynı çizgilere güvenip "Ooo daha günleri var bu düşmez!" diye düşünenler belki stop koymadan zarara girdi.

Geri
Yukarı