Kripto paralar hakkında düşünceler

Kumardan başka bir şey değil bence.

Vicdanı boyut:
Herkes bir havuzda para topluyor, bu havuzdan zamanında paranı alırsan kâr, alamazsan kayıp yaşıyorsun. Biri kazanırken biri muhakkak kaybediyor.

Psikolojik boyut:
1000 TL yatırdım, 1 ayda 2200 TL oldu ama sürekli girip bakıyordum.
Sonrasında tüm coinler bir düşüş yaşadı, 2 günde 500₺ kaybettim.
Sanki o paradan hiç kâr etmemişim de elimdeki parayı kaybetmişim gibi üzüldüm, sonra tüm parayı çektim, uygulamaları da sildim.
Paranız artarsa daha fazlasını istediğiniz için çekemiyorsunuz, düşse sanki o para sizinmiş gibi üzülüyorsunuz.
Biraz felsefe yapmış gibi oldum ama kripto para benim için çok olumsuz bir şey.
aynen böyle.malesef çevremde ve yakınımda kafayı bozma durumunda yuvası yıkılma durumunda olan var.

Yeni dünya düzeninde evet, bunu ben de savunuyorum zaten.

Arz- talep olur da bu şekilde olmaz. Dolarda bir vatandaş dolar aldı diye yükselip düşmüyor ki politikaya bağlı.

Açgözlü olsam evi arabayı satar 2 katına çıkarırdım.

Altın doğal bir madde, değerli olmasının nedenleri var.
Takı olarak kullanılıyor, iletken vs.
adam doge çıkarıyor, para atın diyor herkes atıyor. Kendisi topluca parayı bir çekiyor doge düşüyor, para yatıranlar kaybediyor.
Resmen dolandırmanın legal yolu.

Ben kaybettim diye bir şey demedim, aç gözlü olsam devam ederdim uygulamayı da silmezdim. Okuduğunuzu beyninizle algılarsanız böyle boş yorumlar yapmazdınız.

Kripto para borsasına kumar diyen kişi bana beyninizle algılamamı söylemiş, bugün dolar 1 TL artsa yarın alacağın şey 2 katına çıkıyor bu da kumar o zaman senin mantıkla.

Yeni dünya düzeninde evet, bunu ben de savunuyorum zaten.

Arz- talep olur da bu şekilde olmaz. Dolarda bir vatandaş dolar aldı diye yükselip düşmüyor ki politikaya bağlı.

Açgözlü olsam evi arabayı satar 2 katına çıkarırdım.

Altın doğal bir madde, değerli olmasının nedenleri var.
Takı olarak kullanılıyor, iletken vs.
adam doge çıkarıyor, para atın diyor herkes atıyor. Kendisi topluca parayı bir çekiyor doge düşüyor, para yatıranlar kaybediyor.
Resmen dolandırmanın legal yolu.

Ben kaybettim diye bir şey demedim, aç gözlü olsam devam ederdim uygulamayı da silmezdim. Okuduğunuzu beyninizle algılarsanız böyle boş yorumlar yapmazdınız.
Nasıl olmuyor. Onda da öyle oluyor sadece Bitcoin'i Dolara göre daha az kişi kullanıyor. Bu nedenle daha fazla etkisi oluyor.

Geri
Yukarı