Kriptolu telefon devresi nereden bulunur?

AtaMavi

Hectopat
Yer
Yenibosna
Daha fazla  
Meslek
Ev Adamı
Arkadaşlar elimde eski telefon var bunların parçalarını kullanarak kriptolu telefon yapabileceğimi söyledi bir arkadaşım, araştırdım ben bulamadım. Burada başlık açayım dedim bilen eden var mı mantığını anlatabilecek birisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kripto için elinizde devre olsa dahi yazılımı olmadıkça şifrelenmiş degildir.

Sizin elinizdeki telefonda ses sinyali 0101010 olarak binary koduna dönüştürülür buda dalgalı sinyal içerisindeki üçgen sinyallerdir normal telefonlarda bu böyledir ancak kriptolularda ise özel dönüştürücüler ve şifreleme metodları vardır mesela a telefonu bir kod üretir o kod ise diğer b telefonunda kapının anahtarıdır a telefonu 1001 kodunu gönderir ve yanında iletişim sinyalini eğer başlangıçta kripto kodu yoksa bu sinyal değerlendirilemez olur yani 10011100100 olarak bakarsan 1001 / 1100100 o başlangıçtaki kod gönderilmesse geriye kalan kodlar gönderilse dahi işlenemez çünkü kodlar birbirini tamamlıyor eksik olması halinde sadece cızırtıdır :) a telefonu ile b telefonu sürekli birbirini doğrulayarak işlem yaptıgı için ve üzerindeki dönüştürücüler sadece onların sinyallerini ve kodlarını dönüştürdügü için sinyaller ve kodlar yakalansa bile dönüştürlemez dinlenemez hale gelir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı