Kron RC1000 bisiklete Claris arka aktarıcı takılır mı?

wibonsue

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Kron RC1000 yol bisikletim var. Arka aktarıcı olarak Shimano tourney RD-A070 var. Bisiklet Full tourney set toplam 2x7 vites.

Ben şimdi arka aktarıcım kırılsa tekrar tourney almak yerine daha geleceğe yönelik olması için Shimano tiagra almayı düşünüyorum ( normalde claris bakıyordum baktım 223 TL sonra sora arka aktarıcı baktım sora da 229 TL, tiagrayada baktım 386 TL aralarında aşırı fark yok).

Yani asıl sorum Full tourney set bisikletime tiagra arka aktarıcı takabilir miyim sorun olur mu? Çünkü tiagra Max 10 vites destekliyor ama benim rublemde sadece 7 vites var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır zannetmiyorum tiagrayı bırakın claris de olmaz. Kaseti de değiştirmeniz gerekir. Kaseti değiştirirseniz zinciri de değiştirmeniz gerekir, 8 vitese geçtiğiniz için vites kolları da değişmesi gerekir. Satıp yeni bir bisiklet almak daha az sorunlu ve daha az meşakkatli olacaktır diye düşünüyorum.

Özellikle dağ bisikletinde bazı aktarıcılar hem 7 hem de 8 vites kullanılabiliyor ama Claris ve Tiagra modellerinde sadece o serinin vites sayısını kullanabiliyorsunuz yani takamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı