Kron XC75 bisiklet maşa hatası

Shimano set olsaydı daha kesintisiz vites geçişleri olurdu. Aynakol'un Shimano olmasını ben o yüzden istemiştim. Vites ayarını başka yere yaptır derim. Yapan usta mı beceremiyor bilmiyorum. Yani kesinlikle böyle olmaması lazım. Eğer yine yaparsa bisikleti iade et. Onun yerine Carraro al. Memnun kalacağından emin olabilirsin.
Sorun yok carraro alırım bunu iade edip. Dişliyi yemiş zaten bisiklet.

Hocam sizde dc var mı konuşabilir miyiz acaba bu konuda detaylı bi 15 dakikan var ise akşam üstü?

Sorun yok Carraro alırım bunu iade edip. Dişliyi yemiş zaten bisiklet.

Hocam sizde DC var mı konuşabilir miyiz acaba bu konuda detaylı bir 15 dakikan var ise akşam üstü?
Carraro almak daha iyi olur. Memnun kalacağınızı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
Ne yazık ki Discord veremem. Hem Discord isteyene hem de bana eğer kullanıcı adımı atarsam Technopat yetkilileri hemen ban atıyor. Daha iki gün önce bundan dolayı bana ban attılar.

1 hafta önce Kron XC75 satın aldık ailemle. Birkaç gün sürdüm, baktım maşa çok tuhaf çalışıyor. Hiç akıcı değildi öyle olmasını da beklemiyordum ama sandığımdan çok daha tuhaftı. Üstüne bastırdığım zaman biraz zor giriyor ama girerken de sanki kademeli girermiş gibi giriyor. Yani maşaya hiç yağ sürülmemiş gibi. Neyse yağ döktüm, ince makine yağı, ulan neredeyse gram etkisi olmadı. Dün araziye gittim. Omuz antrenmanı yapar gibi oldum. He bir de beyefendi kaldırım gibi bir yeri arıyor sırf çalışmak için yoksa hiç çalıştığı yok. 5 yıllık ümit çocuk bisikletimin bile amortisörü daha iyi çalışıyor. Ne dersiniz bakım falan yaptırmalı mıyım? Bu arada amortisörü markası Kron xcx falan yazıyor. Amortisörü sertlik, açma kapama zımbırtıları yok. Bu XC bisikleti değil zaten, gerek duymamışlar ağırlık yapmasınlar diye, vallahi ne düşünceli adamlar be (!)

Merhaba hocam, ben de bisikleti alalı 2 hafta oldu ve sizin bisikletteki hataların aynisi bende de var.
Disk yamuk ve maşa çalışmıyor, daha göbek ve ruble sıkıntısı yaşamadım.

Maşa ve disk için garantiye yollamayı düşünüyorum, acaba siz ne yaptınız bu geçen zamanda?
Garantiye yollasam disk ve maşa değişir mi? Şimdiden teşekkürler.

Garantiye 1 kez yolladım. Yollamamın sebebi arka göbeğin yataklaması kırıldığı için. Maşa için garantiye yollamaktansa kendim çözüm ürettim. Maşanın altındaki yerlere ikişer delik açtım vidalama matkabıyla. Bu sayede maşa havayı sıkıştırmayacak ve az daha olsa verimli çalışacaktı, ve öyle de oldu. Eskisinden biraz daha akıcıydı. Disk için bir çözüm bulamadım. Malum çok hassas bir şey olduğu için ne yapsam kırılır mantığıyla orayı ellemedim. Akışına bıraktım biraz. Garantiye yollarsan maşa için çözüm bulacaklarını zannetmiyorum. Belki disk için bir çözüm bulurlar ama maşa için zannetmiyorum.

Garantiye 1 kez yolladım. Yollamamın sebebi arka göbeğin yataklaması kırıldığı için. Maşa için garantiye yollamaktansa kendim çözüm ürettim. Maşanın altındaki yerlere ikişer delik açtım vidalama matkabıyla. Bu sayede maşa havayı sıkıştırmayacak ve az daha olsa verimli çalışacaktı, ve öyle de oldu. Eskisinden biraz daha akıcıydı. Disk için bir çözüm bulamadım. Malum çok hassas bir şey olduğu için ne yapsam kırılır mantığıyla orayı ellemedim. Akışına bıraktım biraz. Garantiye yollarsan maşa için çözüm bulacaklarını zannetmiyorum. Belki disk için bir çözüm bulurlar ama maşa için zannetmiyorum.
Tekrardan merhaba bugün garantiye yollamak için bisikleti satın aldığım yere gittim. Tamirci maşayı yağladı ve maşa eskisi gibi tekrar çalışmaya başladı disk içinse sürtme sesi ve frende elle götürme hızında giderken cıyaklama olduğunu diskte yamukluk olabileceğini bu yüzden garantiye göndermek istediğimi söyledim fakat tamirci ısrarla bu bisikletin balatalarının yeni olduğunu sürtme sesinin bir süre sonra kesileceğini söyledi arka frende surtme neden yok dedim bana arkayi eritmişsin zaten o yüzden yok dedi ben normal kullanımda arkadan çok ön tarafı kullaniyorum ama önde ses gitmedi bisikleti aldığımda da arka taraftan ses gelmiyordu önden surtme sesi geliyordu tamirci geçer dedi ama ya ısrarla garantiye yollayacağım ya da yeni bir disk alıp başka bisikletciye taktıracağım sizce hangisini yapayım? @Inusara

Tekrardan merhaba bugün garantiye yollamak için bisikleti satın aldığım yere gittim. Tamirci maşayı yağladı ve maşa eskisi gibi tekrar çalışmaya başladı disk içinse sürtme sesi ve frende elle götürme hızında giderken cıyaklama olduğunu diskte yamukluk olabileceğini bu yüzden garantiye göndermek istediğimi söyledim fakat tamirci ısrarla bu bisikletin balatalarının yeni olduğunu sürtme sesinin bir süre sonra kesileceğini söyledi arka frende surtme neden yok dedim bana arkayi eritmişsin zaten o yüzden yok dedi ben normal kullanımda arkadan çok ön tarafı kullaniyorum ama önde ses gitmedi bisikleti aldığımda da arka taraftan ses gelmiyordu önden surtme sesi geliyordu tamirci geçer dedi ama ya ısrarla garantiye yollayacağım ya da yeni bir disk alıp başka bisikletciye taktıracağım sizce hangisini yapayım? @Inusara
Ben çok umursamadım ve zamanla geçti. Tercihine kalmış ama ben senin yerinde olsam yeni bir disk almazdım. İstersen kendin de düzeltebilirsin. Ayrıca yeni bir disk alıp taktırırsan garantinin bitme olasılığı çok yüksek. Çünkü imbus civatalara macun sürülüyor, gevşemesin diye. Eğer çok fazla ciyaklıyorsa elle de düzeltebilirsin.

Geri
Yukarı