KTM Duke 250 vs 390

kuwio

Decapat
Daha fazla  
Meslek
korkuluk
Selam, uzun zamandır motor bakiyorum 125CC'den 1300CC'ye kadar neredeyse artık bütün motorlari taniyorum biliyorum ama motor üstünde o kadar da tecrübem yok. Bu yüzden yavaştan genel olarak motor kullanmaya başlamak istiyorum. Kendi sınırlarımı vs. biliyorum kendimi geliştirmek için YouTube'dan sürekli eğitim videoları izliyorum ve güçlü bir motor alsam bile kendime sınırlar koyarak yavaş yavaş motora alışa alışa sürmek istiyorum. Ve görüntüsü olsun gücü olsun fiyatı olsun almayı düşündüğüm 2 motor var bunlardan biri KTM Duke 250 diğeri ise bir üst modeli Duke 390.
Aralarındaki farkı az çok biliyorum 390'ın ilk viteste çok torklu olduğunu şakasının olmayacağını ama teker yapmayı öğrenmek için daha iyi olacağını düşünüyorum sizin fikrinizi almak istedim. Alırsam Duke 250 yeni kasası olan 2022 galiba Duke 390'in ise 2017,2018 kasasını almayı. Düsünüyorum fiyatları neredeyse aynı 170k civari. Hem yatırım olarak hem de 250Duke alirsam 390Duke'ye gecmek istersem diye arasında kaldım. Sizin düşünceleriniz ne sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni başlıyorsanız 390 duke çok gelir hocam. Dominar 400 kullanıcısıyım duke 390'la blokları aynı. Yeni başlayan biri bu torku kolay kontrol edemez. Bana kalırsa 250'lik bi motorla başlayın. Hem de daha yeni model düşük km olduğu için satarken eski modellere göre daha kolay satarsınız. Ama kendi sınırlarımı bilirim, yavaş yavaş sürerim, ani gaz açmam, motora alışmaya çalışırım derseniz 400'lükle de başlanabilir.

390 aşırı fazla gelir. Sizlerin beyninizin hızınıza göre algılayıp tarama yapma gibi bir kabiliyeti var sizi koruması için. Eğer 390'a geçerseniz beyniniz bu hıza alışamaz ve size zamanında ikazlar gönderemez. Yavaş yavaş yükseltin derim sonrasında bir kaza haberi almak istemeyiz sizden.

Blok patlaması nedir bazı yerlerde daha duydum ne oluyor da blok patliyor KTM'lerde? Önlem falan alınabilir mi?
Önlem söz konusu değil maalesef malzemenin kalitesizliği, motorun çatlaması olarak düşünebilirsiniz. Seyir halinde ölümle sonuçlanır çünkü krank kitliyor çoğu zaman.

390 aşırı fazla gelir. Sizlerin beyninizin hızınıza göre algılayıp tarama yapma gibi bir kabiliyeti var sizi koruması için. Eğer 390'a geçerseniz beyniniz bu hıza alışamaz ve size zamanında ikazlar gönderemez. Yavaş yavaş yükseltin derim sonrasında bir kaza haberi almak istemeyiz sizden.

250 alacağım galiba zaten 390'la arasında sadece tork beygir farkı var sanırım dışı göstergesi abs iptal etme özelliği falan var.

250 alacağım galiba zaten 390'la arasında sadece tork beygir farkı var sanırım dışı göstergesi abs iptal etme özelliği falan var.

Artık tasarımda bile değişikliğe gitmiyorlar motor üreticileri. Sadece motor üzerinde oynamalar yapıp tekrardan satışa sunuyorlar. Aynı yemeği ısıtıp ısıtıp son kullanıcının önüne koyuyorlar kısacası.

Acemisin ve teker için Duke 390 istiyorsun? bence motor sayfalarını biraz daha az takip etmelisin, fazla gaza geliyorsunuz. Ölür yada sakat kalırsınız ama zerre haberiniz yok.

Ayrıca KTM nin bakım ve yürütme maliyetleri bajaj yada CF gibi markalara göre oldukça yüksek.

Heyecan arıyorsanız ve para sorun değil diyorsanız sıkıntı yok onun dışında NK250 yada dominar 250 alıp geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı