Küçük Prens koleksiyonum

228522

Kilopat
Makaleler
4
Küçük Prens kitabı benim için çok özel, hiç tam olarak okumadım ama çok seviyorum. Bunun sebebi çok fazla dile çevrilmesi, bu dillerden bazıları ise uydurma hatta hiç konuşulmamış veya ölü diller :D. Stok olunca Küçük Prens kitabının memleketimin konuşma tarzıyla yazılmış olanını alacağım, işte kitap:

1633170961803.png

Zaten elimde olan, hazır Arap alfabesini okumayı öğrenmişken Osmanlıca okumayı da öğreneyim dediğimde aldığım "Osmanlıca Küçük Prens" kitabı:

1633171041328.png

Yakında elime geçecek olan(en geç 3 gün) Göktürkçe Küçük Prens kitabı, koleksiyonumun en değerli üyesidir kendisi:

1633171119638.png

Kitabın Türkçe, İngilizce, Rusça çevirisini almayı planlıyorum. Ayrıca ölü diller ile yazılmış olanlarına çok büyük ilgim var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük prens kitabı benim için çok özel, hiç tam olarak okumadım ama çok seviyorum. Bunun sebebi çok fazla dile çevrilmesi, bu dillerden bazıları ise uydurma hatta hiç konuşulmamış veya ölü diller :D. Stok olunca küçük prens kitabının memleketimin konuşma tarzıyla yazılmış olanını alacağım, işte kitap:

Eki Görüntüle 1178416

Zaten elimde olan, hazır Arap alfabesini okumayı öğrenmişken osmanlıca okumayı da öğreneyim dediğimde aldığım "osmanlıca küçük prens" kitabı:

Eki Görüntüle 1178417

Yakında elime geçecek olan(en geç 3 gün) göktürkçe küçük prens kitabı, koleksiyonumun en değerli üyesidir kendisi:

Eki Görüntüle 1178418

Kitabın Türkçe, İngilizce, Rusça çevirisini almayı planlıyorum. Ayrıca ölü diller ile yazılmış olanlarına çok büyük ilgim var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Göktürkçe öğrenmek istiyorum ama çok üşeniyorum :D

Bu kadar fazla dile çevrildiğini bilmek iyi oldu, basit bir kitap eğer dil geliştirmeye çalışırsam pratik amaçlı alırım belki.

Bu arada hangi yayınevi işsiz gibi böyle dillere çeviriyor? :D

Göktürkçe öğrenmek istiyorum ama çok üşeniyorum :D

Bu kadar fazla dile çevrildiğini bilmek iyi oldu, basit bir kitap eğer dil geliştirmeye çalışırsam pratik amaçlı alırım belki.

Bu arada hangi yayınevi işsiz gibi böyle dillere çeviriyor? :D
İsteyen istediği dile çevirip yayınlatıyor. Fiyatları çok makul, ayrıca büyük dillerin(İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca) farklı ağızlarına çeviriliyor olduğu için yakın zamanda Avustralya İngilizcesi veya Karadeniz ağzı ile yazılmış Küçük Prens kitaplarını görebiliriz :D. Göktürkçe çok kolay bir dil, tamgalar sanıldığı kadar zor değil çünkü Japonca, Korece, Çince dillerinde olduğu gibi resimsel harfler var. Örneğin aynı süngüye benzeyen düz bir çizgi "s" veya "sü" olarak, aya ve yaya benzeyen "D" şeklinde bir tamga ise "ay" veya "ya" olarak okunuyor. Bu arada kitabın eski Uygurca hali var ama bulamadım. Göktürkçe dilinin hat sanatını yapan bir ağabey var, çok güzel Göktürkçe hat yapıyor. İlk atacağım görsel "kesik çentik hattı"
babam%25C4%25B1z%25C4%25B1n%2Bamcam%25C4%25B1z%25C4%25B1n.jpg

Başka bir Türk abecesi olan Uygur alfabesi:
IDPlangscript02.jpg

Geri
Yukarı