Kulağımdan "çınnnn" diye bir ses geliyor

A13BionicPlus

Centipat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Meslek
English Language Class Student.
JBL T560BT model bir kulaklığa sahibim.
1 yıldır, 90-100 desibel şiddetinde müzik dinliyorum.
Günde 3-4 saat dinliyorum spor ile beraber.
Müzik sesini hiç kısmadım, hem de hiç.
Son günlerde(3 haftadır) sürekli bir unutkanlık ve en önemlisi ise kulağımda sürekli bir tıkanıklık var.
Gece yatarken, sessiz bir ortamda bir anda sağ kulağımdan (Çınnnnnnnnnnn...) diye bir ses geliyor.
Kulak çınlaması ortam ne zaman sessiz olduğunda oluyor.
Korkmaya başladım, 16 yaşında sağır olmak istemiyorum.

Doktora görünün, çok yüksek ses seviyesinde müzik dinlemişsiniz. Ciddi bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum ancak ses seviyesini acilen düşürmeniz lazım. Arada bir çın sesi duymak normaldir ve tıkanıklığa başka bir şey sebep oluyor olabilir. Burada kimse net cevap veremez size. Acilen kulak burun boğaz doktoruna gitmelisiniz.

Doktora görünün, çok yüksek ses seviyesinde müzik dinlemişsiniz. Ciddi bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum ancak ses seviyesini acilen düşürmeniz lazım. Arada bir çın sesi duymak normaldir ve tıkanıklığa başka bir şey sebep oluyor olabilir. Burada kimse net cevap veremez size. Acilen kulak burun boğaz doktoruna gitmelisiniz.
Hocam 100DB o kadar sıkıntı çıkarır mı?
Burun kemiğimde bile şişme oldu.
Domuz gibi gözüküyor.
😞

Hocam 100DB o kadar sıkıntı çıkarır mı?
Burun kemiğimde bile şişme oldu.
Domuz gibi gözüküyor.
😞
Doktor değilim, konuda bir uzmanlığım yok ancak bana çok yüksek geldi. Acilen doktora gitmenizi öneririm, ertelemenin zarardan başka getirisi olmaz. İnternette 80DB'in insan kulağına zararlı olduğu yazıyor ve uzun süreler bu değerin üstünde müzik dinlemişsiniz. 100 DB'in 80 DB'e göre 4 kat daha gürültülü olduğu yazılmış. Ayrıca 100DB sese en fazla 15 dakika maruz kalın yazılmış.

Hocam o çınlama sesi kulağınızdaki hücrelerin ölme sesi eğer sesler boğuluyorsa ve çınlama sürekli oluyorsa bir KBB'ye görünün derim.

Hocam o çınlama sesi kulağınızdaki hücrelerin ölme sesi eğer sesler boğuluyorsa ve çınlama sürekli oluyorsa bir KBB'ye görünün derim.
Hocam bana söyleyecekleri şey kulaklık kullanmayı bırakın olacak..
Ama müzik dinlemeyi çok seviyorum.

Hocam bana söyleyecekleri şey kulaklık kullanmayı bırakın olacak..
Ama müzik dinlemeyi çok seviyorum.
Bu nasıl bir mantık? Hem zarar görmekten korkuyorsunuz hem yüksek seste dinlemeye devam etmek istiyorsunuz. En fazla bir süre kullanmazsınız, normal bir ses seviyesinde problem yaşamazsınız. Doktora gitmeyi ertelemek akıllıca bir hareket değil, en kısa sürede KBB'ye görünün.

Geri
Yukarı