Kulaklık ile Oyun Oynarken Sesin Azalıp Artması

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 64-Bit işletim sistemi kullanıyorum.
Günlere sıkıntısız kullandığım kulakiçi-kulaküstü kulaklıklarda oyun oynarken oldukça sinir bozucu bir sorun yaşamaya başladım.

Örneğin CS:GO oynarken ayak sesleri 3 saniye geliyorsa 1 saniye boyunca kendi kendine ses seviyesi %1'e inmiş gibi geliyor fakat sadece ayak sesinin seviyesi iniyor. Mikrofondan biri konuşunca oyundaki tüm ortam sesleri azalıyor hiçbir şey duyulmuyor falan.

PUBG'de ana menüde müzik çalarken durduk yerde müzik sol kulakta azalıyor, sağ artıyor, ikisinde de kısılıp-açılıyor. Ses seviyesi oyunlarda kendi kendini yönetiyor desem yeridir. (Mesela daha az önce PUBG oynarken lootladığım evde oldukça sessiz ortam olduğunu fark ettim sonra dışarı çıktığım anda ayak sesleri, ortam sesleri vb. daha yüksek gelmeye başladı
Kısacası gördüğünüz gibi açıklaması bile oldukça zor olan bu ses sorununda yardımınızı istiyorum.

Not: Özellikle de PUBG oynarken şiddetli bir şekilde ortam sesini rüzgar vb. duyarken bir taraftan mermi geldiğinde anında o ses kesilip bir süre gelmiyor. Gerçekten çok sinir bozucu. Sesler o kadar dağınık ki hiç ses kasılmıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı