Kulaklık mikrofonu çalışıp sesi alıyor fakat dijital ortamda iletmiyor

Merhaba. Şu anda kullanmış olduğum Razer Kraken kulaklığın mikrofonunu kullanmak istiyorum. Taktığımda her şey normal ses denetiminde mikrofon gözüküyor ve aktifleştirebiliyorum. Fakat varsayılan yapıp aktifleştirdiğimde hiçbir şekilde mikrofon sesi almıyor, DC'den falan ses gitmiyor. Ama "bu aygıtı dinle" ye bastığım zaman mikrofon sesi pürüzsüz bir şekilde veriyor ve kulaklıktan duyabiliyorum. Yani mikrofon çalışıyor ama sadece "bu aygıtı dinle" ye bastığım zaman ses iletiyor. Çözümü nedir?

Sorun yalnızca Discord'da olabilir, mikrofonu ses kaydedicisi ile dener misiniz?

Sorun yalnızca Discord'da olabilir, mikrofonu ses kaydedicisi ile dener misiniz?

Ses kaydedicisine de girdiğim zaman "ayarlardan mikrofon kurulumu yapmanız gerekiyor" diye bir uyarı çıkıyor. Mikrofon kurulumuna girdiğimde ise ses aygıtlarında gözüken mikrofonum orada gözükmüyor. Mikrofonun çalıştığından eminim çünkü bu aygıtı dinle dediğimde kendi sesimi kulaklıktan çok net bir şekilde duyabiliyorum ama Discord, ses kaydedicisinde falan ses gitmiyor.

Ses kaydedicisine de girdiğim zaman "ayarlardan mikrofon kurulumu yapmanız gerekiyor" diye bir uyarı çıkıyor. Mikrofon kurulumuna girdiğimde ise ses aygıtlarında gözüken mikrofonum orada gözükmüyor. Mikrofonun çalıştığından eminim çünkü bu aygıtı dinle dediğimde kendi sesimi kulaklıktan çok net bir şekilde duyabiliyorum ama Discord, ses kaydedicisinde falan ses gitmiyor.
Ses sürücüleri kurulu mu? Kuruluysa güncellemeyi deneyin. Ayrıca kurulu değilse Razer'ın linkteki programını da kurun.

Geri
Yukarı