Kulaklık Mikrofonu Yerine Notebook Dahili Mikrofonunu Kullanma

Kendi ses donanımınıza ait bir yazılım bulunuyorsa, arayüzünde böyle bir seçeneğin olabileceğini düşünüyorum. Biraz karıştırın, belki bir şeyler bulabilirsiniz.

Öncelikle bir kulaklığı takmadan mikrofonunuzu test etmenizi öneririm. Çünkü daha sonra sevmeyip geri almak isteyebilirsiniz. Ve çoğunlukla laptop mikrofonlarına fanların sesi gelir, bunu göze alıyor musunuz?

Bende buna benzer bir şey arıyordum, deneme yanılma yoluyla çözdüm. Eğer Realtek marka bir ses donanımına sahipseniz;
1-Realtek HD Audio Yönetici'ni açın.
2-Sağ üst kısımda bulunan Aygıtın gelişmiş ayarlarına tıklayın.
3-Tüm giriş jaklarını bağımsız giriş aygıtları olarak ayarlayın seçeğine basıp Tamam'a tıklayın.

Resimde de görmüş olduğunuz gibi bende 2 adet Mikrofon bulunuyor. Mic in at front panel (black) kısmı kulaklığıma ait, diğeri de dizüstü bilgisayarın dahili mikrofonu. Gerekli ses ayarlarınızı yaptıktan sonra, dizüstü bilgisayarınızın mikrofonunu varsayılan olarak ayarlamayı unutmayın.Eki Görüntüle 319991
Teşekkür ederim yönteminizi deneyerek sorunumu çözdüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı