Kulaklık ve elektro gitar bilgisayara aynı anda nasıl bağlanmalı?

bilgisayarcıabi

Centipat
Arkadaşlar elektro gitarım var ve ses kartı almayı düşünüyorum lakin şöyle bir soru var kafamda. Benim kulakığımın çıkışı USB, ses kartının kulaklık girişi ise jack. Ben şimdi ses kartını aldıktan sonra bilgisayara bağlasam fakat kulaklığımı ses kartının kulaklık kısmına değil de bilgisayarın USB yerine taksam aynı şey olur mu? Veya başka çözüm önerisi olan varsa söylesin.

Bilgisayar ses girişine taktığınız cihazı ayarlardan dinleme seçeneğini aktif ederseniz tabii ki duyabilirsiniz.

Ses ayarlarından çıkışı değiştirebilirsiniz belki ama emin değilim. Jack girişi olan bir kulaklık kullanmak en temizi 👍

Bilgisayar ses girişine taktığınız cihazı ayarlardan dinleme seçeneğini aktif ederseniz tabii ki duyabilirsiniz.

Dediğiniz doğru ise rahatlıkla bir ses kartı alabilirim kendime o zaman :)

Ses ayarlarından çıkışı değiştirebilirsiniz belki ama emin değilim. Jack girişi olan bir kulaklık kullanmak en temizi 👍

Elimde çok para verdiğim bir kulaklığım var zaten ama dediğim gibi USB girişine takabilirim kulaklığımı sadece ve ayrıyeten ekstra bir kulaklık için bütçem el vermez kesinlikle.

Geri
Yukarı