Kulaklıktan gelen ses mikrofona gidiyor

• Konuyu başlatan Holdt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 955

Holdt

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde tek jak çıkışlı oyuncu kulaklığı var ve bu kulaklıkla laptopta müzik dinlerken ses mikrofona gidiyor. Mikrofon kapalı olsa bile ses kaydettiğimde kulaklıkta çalan ses kayıt ediliyor. Kulaklığın mikrofonu çıkarılabilir özellikte ve çıkardığımda durum yine aynı. Kulaklığın yanında jak ayırıcı da vardı. Acaba bunun sebebi kulaklığı tek jaklı olarak kullandığım için olabilir mi? İki jak girişli USB ses kartı alıp kulaklığın jak ayırıcısını kullanarak bağlansam aynı sorunu yaşar mıyım acaba?

Ayarlar/Sistem/Ses/Ses Denetim Masası'ndan Kayıt sekmesine gelin. Burada gözüken Mikrofon yerine gelin ve Özellikler deyin. Yine burada "Bu Aygıtı Dinle" tiki işaretli ise kaldırıp deneyin.

Streo karışım diye bir yer var mı, bunun da kapalı olması gerekir.

Ses sürücüsü güncellemesi yapıp deneyebilirsiniz. Bir de dediğiniz gibi ayırıcı aparat varsa bununla da deneyebilirsiniz.

Jak girişi olan bir joystick'in varsa, joystick usb ile pc'ye bağlıyken gamepad üzerinden deneyebilirsin, ben masaüstümde ps4 koluna taktığım tek jaklı kulaklığın hem mikrofon hem hoparlörünü sorunsuz kullanıyorum.

Ben de daha ne kadar ds4 ile kulaklığı kullanmaya devam edicem diye alternetiflere bakıyordum, Creative'in usb bir ses kartında yorumları okuyordum bu konuyu görmeden biraz önce, orda bir kişi kulaklıkta çalan seslerin mikrofona gittiğini söylüyordu, bir başka ürün olarak mikrofon ve kulaklık girişlerini birleştiren kablonun yorumlarında da aynı yorumu gördüm. Almaktan vazgeçtim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı