Kule tipi soğutucuda fan sayısı mı önemli bakır boru sayısı mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar 1000TL'ye satılan iki kule tipi soğutucu düşünün. Birisi iki fanlı iki bakır borulu.
Diğeri ise tek fanlı 4 bakır borulu. Hangisini alırsınız ve neden? Hangisi tür tercih edilmeli kararsız kaldım.
İşlemciyi Ryzen 5 5600 olarak düşünebiliriz.

Mümkünse soğutucuların ısı transfer değerlerine bakman. Bazı sitelerde yazıyor. Hangisinin daha yüksekse onu tercih edebilirsin.

İki bakır borulu olan muhtemelen dandik Rampage falandır. 2 fanlı soğutucuya kimse 2 bakır boru koymaz.

Yok hocam öyle sormak istemedim. Asıl sorma nedenim burada önemli olan boru sayısı mı fan sayısı mı şeklinde olacaktı.

Bakır boru sayısı önemli.

Tek fan 4 bakırlı bir soğutucu 2 bakır 2 fanlı bir soğutmadan çok daha iyi soğutma sağlayacaktır.

Bakır boru sayısı önemli.

Tek fan 4 bakırlı bir soğutucu 2 bakır 2 fanlı bir soğutmadan çok daha iyi soğutma sağlayacaktır.

4 bakır borusu olan Thermalright Assassin king ile 5 bakır borusu olan Thermalright burst king arasında 2-3 derece fark var ama ben mi yanlış biliyorum?

4 bakır borusu olan Thermalright Assassin king ile 5 bakır borusu olan Thermalright burst king arasında 2-3 derece fark var ama ben mi yanlış biliyorum?

Assasin king 5 bakır borulu, burst 6 borulu.

Aralarında 2-3 derece fark var diye hatırlıyorum.

Bir süre sonra boru ve fanlardan ısının blok üzerinde dağılması ve işlemci üzerine yaptığı baskıya dönüyor.

7 bakır borudaki ısıyı 1 kuleye verip soğutmak var 2 kuleye verip soğutmak var. Bu yüzden çift kuleli ürünler aynı bakır boru sayısında olsa da daha serin çalışıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…