Kullandığınız en kötü ekran kartı nedir?

Intel HD Graphics 520. Hala kullanıyorum.

2012 yılında Lenovo Thinkpad model bir laptopumuz vardı. Hiçbir oyunu açmıyordu. 128 MB ekran kartı bile yoktu o derece (önceden vardı ama formattan sonra nedense hiçbir oyun bu yüzden açılmıyordu. Format atan kişi ekran kartı VRAM'ini falan çaldı galiba :D ) GTA 3'ü açmıyordu.

Merhaba arkadaşlar. Kullandığınız en kötü ekran kartı nedir?

Benim şu ana kadar kullandığım en kötü masaüstü tabanlı ekran kartı i5-3570K işlemcinin içindeki Intel HD Graphics 4000 oldu. O zamanlar kullandığım anakart olan ASUS P8Z77-V LX anakartın HD Graphics performansını arttırma özelliğine rağmen sadece Minecraft ve CS 1.6 düzgün oynanıyordu. O zamanlar Minecraft oynarken video çekiyordum ve 30-40 FPS alıyordum. Bazı Minigame'lerde ise 25'e kadar düşüyordu. İşin ilginç yanı oynarken hiç zorluk çekmiyordum. Yani düşük FPS ile oynamaya alışmıştım. Şimdilerde 100+ FPS ve 120 Hz ile oynamaya alıştığım için 30 FPS bana ölüm gibi geliyor.

8 ay önce yeni bilgisayarımı almadan önce kullandığım eski laptopumda bulunan bir ekran kartı vardı hiç kimsenin adını duymadığı gizemli bir ekran kartıydı ve adı GTX 850M idi bu ekran kartı beni öyle sinir krizlerine soktu ki CS:GO'yu düşüğün düşüğünde oynarken bile 40 FPS verirdi ayrıca GTA San Andreas'ı bile 40 50 FPS oynuyordum modlarlada alakalı diyebilirsiniz ama bildiğiniz bu 2004 yılından kalma GTA San Andreas çok saçma sayısız oyun deneyimimin içine etmiş kabus gibi bir ekran kartı kısacası neyse ki şimdilerde 3060 Ti'ylı bir sistemim var ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ama şimdi de oyunlar daha az keyif veriyor şimdilerde sadece günün stresini atmak ve rahatlamak için kullanıyorum.

Geçmiş olsun, Sapphire pişmanlıktır.

Kanka bende eskiden 7850 vardı voltaj ile güvenli değerlerin üstüne çıkıp 1200 MHz Core clock hızına ulaşmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı