Çözüldü Kullanılabilen küçültme alanı boyutu hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

leak

Hectopat
Merhaba, D diskimi küçültecektim fakat sadece 7002MB küçültebildiğimi gördüm. Neredeyse 50GB civarı bir küçültme yapmam gerek. Biraz araştırtırdım ve sanırım defragmentasyon olayından dolayı oluyormuş, SSD kullanıyorum bu olayı nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.

Arkadaşlar kendi kendime uğraşırken 6 saatin sonunda olayı çözdüm. Defrag yapılması gerekiyormuş. Sorunu Disk SpeedUp uygulamasını kullanarak çözdüm. Siz diskinizi bölerken, kare kare bal petekleri gibi düşünün, bu bloklar sıra halinde ve hepsinin içi dolu, bunlar tablonun bir kısmına kadar olması gerek fakat defrag yapmadığımız için bu bloklar karışık hâlde dağılmış. O yüzden siz sadece etrafa dağılmamış kısmını bölebiliyorsunuz. Bunu yaptığımızda hepsi birleşiyor ve tablonun sonu boş kalıyor, bu şekilde boş kısmını bölüp yeni bir disk oluşturabiliyoruz. Sorun çözülmüştür.

Dosya Ekleri

• Adsız4.png
    Adsız4.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:
Denenebilir ama SSD'lerde bolumlere bolme pek de saglikli degil.

Eger Dual boot yapacaksan varsa HDD'ye kur,

Windows yükleme ekranında bilgisayarın yüklü olduğu diski sıfırlayıp ikiye bölsem peki sorun olur mu hocam (ayrılmamış alanı yeniye tıklayıp istediğim kadar alan ayırmaktan bahsediyorum)?

Geri
Yukarı