Kullanılabilir RAM sorunu

Kızıl Elma

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Arkadaşlar benim tarih hocamın laptop'u Windows 7 Ultimate 64 bit. 6 GB ram, i5 işlemci, 1tb harddisk var ama kullanılabilir ram miktarı 4,87gb bunu nasıl 6gb ram yapabiliriz?

Bilgisayarın bazı donanımları çalıştırabilmesi için sisteminizden biraz Ram alır. Bunun kötü bir yanı yoktur. 4 GB size fazlasıyla bile yeter.

Laptop benim değil tarih hocamın. Kendisi 6 GB varken neden 4 GB kullanayım diyor ve haklı bence.
Ekran kartı GT630M.

@Sercan Canpolat arkadaşımızın dediği gibi bazı bileşenler bellekleri bir miktar kullanır. Dizüstü bilgisayarlarda en başta ekrankartı kullanır. İsterseniz Windows 8.1 kurup deneyin.

@HergeleSefa
msconfig\Önyükleme'ye gelin. Gelişmiş seçeneklerde bellek üst sınırı seçeneğinin işaretini kaldırın.

@Silinen üye dediğini yapacağım. Şuan bilgisayar bende değil.
@Silinen üye Windows 8.1 kuralım hocam dedim ama hocamın gözleri görmüyor. JAWS diye ekrandaki yazıları okuma programı kullanıyor, 8.1 de bu program çalışmıyor dedi bende üstelemedim.

Bunu son çare olarak kullanalım. Sorunu çözebilirsek hocam Windows 7 den memnun.

Bunu son çare olarak kullanalım. Sorunu çözebilirsek hocam Windows 7 den memnun.
Allah aşkına 4 senelik bir işletim sisteminin neresinden memnun ? Zaten Windows 8.1'de tüm uygulamalar ve programlar çalışıyor ve bellek kullanımın sorun değil. Ekrankartı kullanıyordur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…