Kullanılan IMEI bir anda kayıt dışı oldu

HellFlow

Centipat
Daha fazla  
2 yıldır kullandığım tabletime yeni bir kart taktım. Tablet 2 SIM'li. Taktıktan bir gün sonra yasal uyarıdan bir mesaj geldi.
Yazan bilgiye göre IMEI kayıt dışı ve 120 gün sonra cihaz kapatılacakmış. Buna anlam veremedim neden tableti aldıktan 2 yıl sonra IMEI gider ki?

Tableti siz sıfır satın aldıysanız eğer satın aldığınız yere müracaat edin. 2. el aldıysanız eğer o konuda bir şey diyemem. IMEI atılmış cihaz olabilir belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıldır kullandığım tabletime yeni bir kart taktım. Tablet 2 SIM'li. Taktıktan bir gün sonra yasal uyarıdan bir mesaj geldi.
Yazan bilgiye göre IMEI kayıt dışı ve 120 gün sonra cihaz kapatılacakmış. Buna anlam veremedim neden tableti aldıktan 2 yıl sonra IMEI gider ki?

Cihaz yurt dışı imiş IMEI atılmış ancak sadece bir SIM'ine yeni IMEI tanımlanmış, siz ikinci slotu kullanınca uyarı gelmiş. Yeni taktığınız SIM'i 120 gün sonra kullandırmamaya başlar, ilki çalışmaya devam eder.

Cihaz yurt dışı imiş IMEI atılmış ancak sadece bir SIM'ine yeni IMEI tanımlanmış, siz ikinci slotu kullanınca uyarı gelmiş. Yeni taktığınız SIM'i 120 gün sonra kullandırmamaya başlar, ilki çalışmaya devam eder.

Eyvallah hocam peki SIM'i çıkarıp başka telefona taksak sıkıntı olur mu?

Tableti yurt dışından getirip kayıt ettirmemişler muhtemelen. Yani tıpkı yurt dışı telefonlar gibi o da sınıra yakalanmış. Çift SIM yeri varsa 2 IMEI vardır. 240 gün SIM ile kullanırsınız sonra yeni yılda süre yenilenene kadar kullanamazsınız. Başka bir cihaza o SIM kartı takmanız da sorun olmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı