Kunduracı göğsü hastalığından müzdarip olan var mı?

Yaklaşık 2 ay önce bu konuya bende yazmıştım ameliyat için ama başka bir kronik rahatsızlığımdan dolayı doktorum reddetti ve kesin olarak vakum önerdi. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve gerçekten de işe yarıyor. Göğsümdeki çukur 3 Cm'den 1.5 Cm'ye düştü ve dışarıdan fark ediliyor. Takması bence gayet kolay günde sadece 3-4 saat takıyorum okuldan gelince 1.5-2 saat bir de akşam yatmadan önce 1.5-2 saat. Kıyafet dışından neredeyse hiç belli olmuyor. Yine de siz bilirsiniz ameliyat zor iş bir de 2-3 yıl sonra tekrar ameliyat olmak gerekiyor. Size tavsiyem vakumdur. Aklımıza takılan başka bir şey varsa yazabilirsiniz.

Sana şunu soyleyim vakum öyle her şeye olmuyor eğer derinliğin fazla ise ve başka yerlerde sıkıntı varsa ameliyata başvuruyorlar aklında bulunsun 2 farklı tedavi var 1 vakum 2 ameliyat demir bar.

Yaklaşık 2 ay önce bu konuya bende yazmıştım ameliyat için ama başka bir kronik rahatsızlığımdan dolayı doktorum reddetti ve kesin olarak vakum önerdi. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve gerçekten de işe yarıyor. Göğsümdeki çukur 3 cm den 1.5 cmye düştü ve dışarıdan farkediliyor. Takması bence gayet kolay günde sadece 3-4 saat takıyorum okuldan gelince 1.5-2 saat bide akşam yatmadan önce 1.5-2 saat. Kıyafet dışından neredeyse hiç belli olmuyor. Yinede siz bilirsiniz ameliyat zor iş bide 2-3 yıl sonra tekrar ameliyat olmak gerekiyor. Size tavsiyem vakumdur. Aklımıza takılan başka bişi varsa yazabilirsiniz.
Vakum eğer daha gelişimini tamamlamamış isen yaşın küçükse işe yarayabilir. Fakat 15-16 yaşlarında artık vakum işe yarasa bile geri çökme riski var. Bu yüzden en temizi ameliyata katlanıp kökten çözmek.

Geri
Yukarı