Kuru Soğan'ın Faydaları

Sercan Canpolat

Kilopat
Makaleler
66
Bir çok besin insanlar için şüphesiz ki az ya da çok faydalı olmaktadır. Yalnız bazı besinler var ki; pek bilinmeyen yönleri ile insanlara diğer besinlere oran ile çok daha fazla fayda sağlamaktadır. Soğanda bu besinlerden biridir.

Kuru Soğan'ın Temel Faydaları

• Temel anlamda soğuk algınlıkları, grip ve bronşit gibi sorunlarda büyük oranda yardımcı olur ve fayda sağlar. Sizlerde herhangi bir sorun yaşamadan bu tür sorunlarda dozunda soğan tüketebilirsiniz.
  • Ağız içerisindeki bakterilere karşı temel anlamda ağız ve diş sağlığı konusunda faydalıdır.
  • Kanser hücrelerinin yok olması aşamasında ciddi anlamda yardımı ve faydaları bulunmaktadır.
  • Böbrek sancıları ile birlikte, idrar sorunları gibi konularda fayda sunmaktadır.
  • Böcek sokmaları ya da kesikler gibi durumlarda bölgelerin üzerlerine doğrudan bir dilim soğan konulabilir ya da soğan'ın suyu ile hafif pansuman yapılabilir. Yaralara olumlu etki sunacaktır.

Yukarıdaki temel 5 faydasının yanı sıra; damar sertliği, cilt bakımı ya da afrodizyak etkisi elde etme gibi konularda da soğan kullanılmaktadır.

Kaynak

Genellikle kışları hasta olarak geçirdiğim için dedim. :D Çok kötü bir durum bir de her sene Haziran ayına girdiğimiz hafta veya sonraki hafta bir hasta oluyorum geçmiş olsun. 3-4 ay öksürüyorum. Yazları çalıştığım yerde çok büyük -18 dolapları var. Yorgunluktu dolaptı falan derken iyileşemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı