Kurulu bilgisayara sabit disk nasıl takılır?

• Konuyu başlatan yuxel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 665

yuxel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ben gecen aylarda bir masaüstü bilgisayar toplamıştım bu esnada maddi yetersizlikten dolayı sonra almak üzere sabit disk almayıp SSD ile bilgisayarimi topladım ve şu an maşallah tıkır tıkır çalışıyor. Bugün 1 TB'lık sabit disk aldım bu sabit diski bilgisayara nasıl takacağım yani fiziksel bağlantıdan bahsetmiyorum bu sabit diski taktığımda harici diskler gibi tak çalıştır olarak çalışacak mı yoksa bir işlem yapmam gerekiyor mu? Kurulacak sürücü vs gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sata güç ve veri kablosunu taktığında hiçbir işlem gerekmeden tanır. Bazı istisna durumlarda biçimlendirme isteyebilir.

bilgisayarıma bağladım güç kablosunu ve veri kablosunu tanımadı sanırım d diye bir bölüm vs açmadı biçimlendirmeyi nasıl yapacağım rica etsem anlatır mısınız?

sanırım ayarladım şu şekilde :

Bilgisayarım'a sağ tık> Yönet > Depolama > Disk Yönetimi > yeni aldığım sabit disk orada siyah olarak görülüyordu ona sağ tık yapıp yeni basit birim e tıkladım oradan varsayılan ayarlarla biçimlendirdim ismini d koydum hemen bilgisayarım kısmında göründü.

konu kilitlenebilir teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı