Çözüldü Kurulumda AppleKeyStore: :start: _sep_enabled = 0 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ARieS_

Hectopat
Merhaba,

Catalina 10.15.2 imajı ile kurulum yapmak istediğimde boot sırasında
AppleKeyStore: :start: _kernel_relay_enable = 0
AppleKeyStore: :start: _sep_enabled = 0

hatası alıyorum. Diğer sorularda belirttiğiniz DSDT Fix mask çözümünü denedim, bir ilerleme sağlayamadım.

Sistemim:
Asus P8Z68-V
Intel Core i5 2500K
Zotac Nvidia GTX 650
120 GB SSD
16GB DDR3 1333MHz

IMG_20200118_221034.jpg

Bildiğiniz üzere High Sierra'dan sonra Nvidia desteği kesildi. Anca çok eski kartları tanıtabilen var. Eğer iGPU'yu devreye sokabiliyorsanız onunla deneyin. Olmuyorsa GTX 650 ile High Sierra'yı deneyebilirsiniz.

Bu arada, bunu birçok şekilde çözen var. BIOS ayarlarınız ne durumda?

Son düzenleme:
Nvidia'yı çıkarıp iGPU ile başlattım, yine aynı yerde takıldı.
High Sierra kurdum ve kullanabiliyorum fakat GTX 650 de kepler mimarisinde ve Catalina destekliyor olarak görünüyor. O yüzden Catalina denemek istedim ama boot kısmını bir türlü geçemiyorum.
Kurulum anlatımında bahsedilen birçok BIOS ayarı bende yok. Virtualization Technology ayarını Disabled ve Enabled denedim. EHCI hand-off Enabled. Legacy USB Support Auto konumunda.
Sistem eski. HS ile deneyin ama ilk olarak sistem HDMI mı?
HDMI ile de bağlıyorum, GTX 650'den DVI'dan HDMI dönüştürücü ile bağlandım elimde mini HDMI olmadığı için. Anakartın üzerinde HDMI çıkışı var ama iGPU ayarladığımda oradan bağlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel GPU ile denediğimde de aynı sonucu alıyorum. Ayrıca Nvidia GPUs bu adreste ekran kartım Catalina uyumlu olarak gösterlimiş. Kepler 1 serisi G107 çekirdekli GTX 650. Anakartımı araştırdım, Legacy boot devre dışı bırakma yokmuş, bir tür bug ya da ilk nesillerden olduğu için sanırım. UEFI uyumlu ROM boot et dediğim zaman da BIOS yüklenmiyor siyah ekranda kalıyor PC.

Turbo boost kapatarak da denedim, yine ilerleme kaydedemedim.

Mojave kurulumu denedim, onda da "Service exited abnormal code 1" hatası alıyorum. Bu konu ile ilgili bulduğum çözümler de işe yaramadı.

Xcode kullanmak istediğim için de High Sierra şu an işimi görmüyor. Hackintosh macerasını rafa kaldırmak zorundayım sanırım. 🙂

nv_disable=1 komutunu ekleyerek Mojave kurulumunu gerçekleştirebildim. Xcode daha üst bir sürüm istemediği sürece Mojave de işimi görecektir. Teşekkür ederim. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı