Kurulumda "DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL" Hatası

Yusuf bora

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün dedemin bilgisayarına UEFI Windows 10 kurayım dedim fakat HDD'yi bölümlere ayırdıktan sonra birincil bölüme basıp ileri diyorum, tam kurulum başlayacakken mavi ekran hatası alıyorum. 3-4 konu buldum bu sorun ile alakalı fakat sorunu çözemedim, yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

IMG_20170121_135609~6.jpg

Windows USB'sini Rufus ile yazdım ve ISO dosyasını Windows'un kendi sitesinden indirdim ve bilgisyar UEFI destekliyor.

BIOS güncellemesi yapıp dener misin ?
Hocam BIOS update yapamıyorum ASUS 1015BX model bilgisayarı EZ Flash den kurmaya çalışırken 'Model name doesn't match!' hatası veriyor bir türlü halledemedim bilgisyar elimde kaldı :(. Ve bu arada Windows 8.1 de kurulmuyor kafayı yedim yicem lüten yardımcı olun

Ek olarak, gereksiz USB bağlantılarını söküp kamera filan varsa(masaüstü ise) çıkarın.
Murat bey yardımcı olurmusunuz ? sabah saat 9' dan beri uğraşıyorum

Murat bey yardımcı olur musunuz ? sabah saat 9' dan beri uğraşıyorum.
Yardım ediyoruz zaten. Söylenenleri yapıp sonucu paylaşın.
Hocam BIOS update yapamıyorum ASUS 1015BX model bilgisayarı EZ Flash den kurmaya çalışırken 'Model name doesn't match!' hatası veriyor bir türlü halledemedim bilgisyar elimde kaldı
Doğru BIOS'u güncellemiyorsun o zaman. Laptop ise Laptop altından etiketleri paylaşın resmini çekip. HDD söküp, pinleri kontrol edip tekrar sıkıca takıp format atın.

Yardım ediyoruz zaten. Söylenenleri yapıp sonucu paylaşın.

Doğru BIOS'u güncellemiyorsun o zaman. Laptop ise Laptop altından etiketleri paylaşın resmini çekip. HDD söküp, pinleri kontrol edip tekrar sıkıca takıp format atın.
Hocam Fotoğraf yüklenirken hata veriyor sıkıştırma işlmi yaptım 996 kb boyutunda .jpg formatında fakat yüklenmiyor bütün sürümlerin doğru olduğuna eminim. ASUSTeK Computer Inc. -Support- Sürücüler & Araçlar - Eee PC 1015BX ASUS' un kendi sitesinden yükledim ''How To'' videoları izledim beceremedim
NOT: Bilgisayarda herhangi bi işletim sistemi bulunmamakta HDD tertemiz.

Fotoyu paylaşın istenenlerin hiçbirini doğru yapmadığınızdan yardım edemeyiz. Yakında bir bilgisayarcıya götürün en iyisi HDD'yi kontrol etsin.
Hocam şimdi sorunu çözdüm Legacy olarak kurulum yaptım herşey için teşekkürler iyi günler kolay gelsin bu arada konuyu kitliyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı