Kurumuş Sprey Boya Cilde Zararlı mıdır?

Kuruyan sprey boyaya temas etmek zararlı mıdır?

• Evet

Oy: 3 33,3%
  • Biraz

Oy: 1 11,1%
  • Hayır

Oy: 2 22,2%
  • Yararı bile var sen ne diyon

Oy: 3 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    9

scout22

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu sıralar bilgisayar ve ekipmanları modifikasyon etme işi aklıma düştü. Genellikle boyama işi yapacağımdan dolayı sprey boyaya ihtiyacım olacak fakat sprey boyaların kanserojen olduğunu duymuştum. Klavyeyi sprey boya ile boyar isem saatlerce ellerim klavye ile temas halinde olacağından dolayı içime şüphe düştü. Gerçi bu işlemi yapmak istediğim klavye Çin malı ve ucuza üretilmiş bir ürün bu yüzden plastiğinin güvenilir olmadığını tahmin ediyorum. İnternet üzerinde araştırmama rağmen istediğim cevabı alamadım. Bir yerde sprey kutuları patlayıcıdır yazıyor başka yerde spreyler yanıcıdır yazıyor başka yerde ise yüzünüze ve cildinize sürmeyin kanserojendir yazıyor bir başka yerde ise uçucudur vs. vs. yazıyor. Fakat benim merak ettiğim konu kurumuş boyaya temas edilmesi olayı. Bu durumda bir zararının olacağını düşünmüyorum fakat böyle yazıları okuyunca işkillendim. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. 3-5 parça şekil dursun diye sağlımızı tehlikeye atmayalım. Bu spreylerin ucuzları mı zararlıdır kaliteli mi almak gerekir? Kurumuş sprey boyaya saatlerce temas halinde olmak ciltte sıkıntılara yol açar mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Geri
Yukarı