Kuşum kaç yaşında?

Haşin ve gaddar bakıyor. Ergenlik yaşı gelmiş bunun hemen bir flört al yanına 😁 benim muhabbet kuşu vardı yalnızlıktan peluş oyuncağa sürtüyordu orasını 😂 neyse öldü de kurtuldu bu zalım hayattan. Allah rahmet eylesin. 🙂

Bu devir kapanmadı mı? Ben en son 6 yaşındayken amcana göster diyorlardı bu da aynı şey.

Hocam kuşunuz çok tatlı maşallah diyelim. Benim de var 3 yıldır bakıyorum. Tünekleri gerçek tahta olsun plastikler ayakları için zararlı oluyor genelde. Başka sorun var ise cevaplarım.

Tüy dökülmelerini engellemek için b vitamini katın suluklara haftada 1-2 kez olabilir meyve verin kuşunuzla dışarıda vakit gecirmeye bakın yulaf ve dal darısıda vermeye calışın o astığınız krakeri pek önermem onun yerine dal darısı alıp kafesin tabanına veya tellerine sıkıştırabilirseniz bir avuc yulaf verebilirseniz yemini suyunu her gün değiştirin yemliklerini iki günde bir olabilir tabii ki de başka vitaminde alacaksanız hastalığı var mı ona bakın kuşunuz gec saatlere kadar kalmasın sessiz sakin ışık gelmeyecek ortamda uyusun kesinlikle plastik tünekten kurtulun arkadaşın dediği gibi.
Oklavayı kesip tahta tünek yapabilirsiniz veya alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı