Kuyumculuk mu mobilyacılık mı?

BY LEWU

Decipat
Arkadaşlar merhaba, meslek okuluna geçeceğim. Kuyumculuk ile mobilyacılık arasında kaldım. Sizce hangisini seçmeliyim? Kuyumcu olursam kendi dükkanımı muhtemelen açamam çünkü 5-10 kilo altın gerekiyormuş. Mobilyacılık çıraklığı nasıldır önerir misiniz?

Arkadaşlar merhaba, meslek okuluna geçeceğim. Kuyumculuk ile mobilyacılık arasında kaldım. Sizce hangisini seçmeliyim? Kuyumcu olursam kendi dükkanımı muhtemelen açamam çünkü 5-10 kilo altın gerekiyormuş. Mobilyacılık çıraklığı nasıldır önerir misiniz?
Kredi çekiyorsun zaten başta taksitle ödüyorsun altınları.

Mobilyacılık sektöründe de para var. Kaliteli iş yapıp müşteriyi bulup satabilirsen iyi gelir elde edebilirsin. Kuyumcu olacaksan dükkan açacaksın borç çekip para bulup bir şekilde açabilirsin oradan büyütmende mümkün. Yatırımcı bulup dükkanın sermayesini onun verip senin işletip ona pay verdiğin bir sistemde mümkün ama işte iyi insan bulman lazım. Mesela nusreti beğenmeyen çok ama adam işinde iyi olarak bunu göstererek çalıştığı mekanın en iyisi olarak iyi ilişkiler kurup bunlar sayesinde 100 milyon dolara yakın net worth e sahip oldu.

Takı tasarımı yapıp çok iyi gelirler elde edenler var. Kuyumcu olacaksan çevren olursa insanlar sana ürün almaya geliyorsa çok başarılı olabilirsin. İyi iletişim kurup insanlar ile iyi ilişkiler içinde olman lazım. Mobilyacılık için özellikle yüksek kalite iş çıkartıp pahalı fiyatlara satan yerleri gezmen çok iyi olur sıfırdan öyle bir iş yeri kuracaksan iyi araştırman lazım. Basit L masaya 50 bin TL veriyor insanlar işte müşteri kitlesi önemli her işin olayı o senin satabilmen iyi iletişim kurabilmen lazım.

Ama her kuyumcu iyi gelir elde ediyor mu nasıl başarılı olmuşlar gidip bakmalısın ben senin yerinde olsam lüks Mekanları da en basit olanlarınıda gidip gezerdim. Mobilya sanayi siteleri var onları da özellike gezmeni tavsiye ederim. Aslında okulun sizi götürüp gezdirmesi öğretmesi lazım ama işte okullar bu işi yapmıyor.

Geri
Yukarı