KYK burs kesilir mi?

ebrares

Zeptopat
Daha fazla  
Ganom 2'nin üstünde ama not ortalaması 53'ün altında. Çan eğrisi var. Bursum kesilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ganom 2'nin üstünde ama not ortalaması 53'ün altında. Çan eğrisi var. Bursum kesilir mi?
Her okulun az çok birbirinden farklı yönetmeliği vardır. Bu durum çoğu kez senin not ortalamanla alakalı değildir. Genelde alttan kalan 3. ders ve sonrasında burs kesilir. Fakat bazı üniversiteler burs almakta olan öğrencilern bu ilgili verilerini güncelleme konusunda acele etmezler. bir sonraki dönem sonuna kadar en azından. Dediğim gibi aradığın cevap okuduğun üniversitenin yönetmeliğinde. Fakat sistem genellikle böyle işler.

Her okulun az çok birbirinden farklı yönetmeliği vardır. Bu durum çoğu kez senin not ortalamanla alakalı değildir. Genelde alttan kalan 3. ders ve sonrasında burs kesilir. Fakat bazı üniversiteler burs almakta olan öğrencilern bu ilgili verilerini güncelleme konusunda acele etmezler. bir sonraki dönem sonuna kadar en azından. Dediğim gibi aradığın cevap okuduğun üniversitenin yönetmeliğinde. Fakat sistem genellikle böyle işler.

Bu direkt olarak burs ile alakalı. 53.3'ün altında ortalama olduğu zaman direkt olarak kurum tarafından kesiliyor.

Benim de tam tersi 2 dersten kaldım. Yüzlük sistemde 53'den fazla ortalamam fakat 2'nin altında kesilir mi kesilmez mı emin olamıyorum.

Merhaba, birinci dönem ortalamam 2,49 şu anda genel ortalamam 1,81 burs alıyorum ama bizde çan eğrisi yok ne olacak bilmiyorum. Burs alıyorum bende. Yardımcı olursanız çok sevinirim :(

Yeni konular

Geri
Yukarı