KYK bursu kazandıktan sonra başka bölümü geçilirse ne olur?

cihatk

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1525000073
Arkadaşlar bu yıl KYK bursu çıkarsa ve seneye tekrar sınava girip başka bir bölüme yerleşirsem, KYK bursu devam eder mi ya da yeniden başvurabilir miyim?

"Bir öğrencinin okulu bırakması sonucu kyk bursu kesilmektedir. ... Dönem itibarıyla kredi yurtlar kurumu (kyk) bursu kesilmektedir. 2 yıl okuduktan sonra başka bir bölüme geçen ve 2 yıl da orada okuyan öğrencinin mezuniyetine 1 yıl kalsa dahi 4. yılını doldurduğu için öğrenim kredisi ve kyk bursu kesilecektir."

"Bir öğrencinin okulu bırakması sonucu kyk bursu kesilmektedir. ... Dönem itibarıyla kredi yurtlar kurumu (kyk) bursu kesilmektedir. 2 yıl okuduktan sonra başka bir bölüme geçen ve 2 yıl da orada okuyan öğrencinin mezuniyetine 1 yıl kalsa dahi 4. yılını doldurduğu için öğrenim kredisi ve kyk bursu kesilecektir."
Tekrar başvurma hakkım var mı peki?

Burstan Yararlanamayacak Olan Öğrenciler

Kurumdan burs ya da öğrenim kredisi alan öğrenciler, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 10 uncu maddesine göre burs verilen öğrenciler hariç olmak üzere, 5102 sayılı Kanunun 2 nci maddesi kapsamında yer alan kamu kurum ve kuruluşlarından burs almakta olan öğrenciler,
Kurumdan daha önce burs veya öğrenim kredisi almış olan öğrenciler burstan yararlanamazlar.

Buraya göre tekrar alamazsınız. En azından ben öyle anlıyorum.

En iyisi bir sene almamak o zaman bursu. Seneye başvurmak daha mantıklı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı