KYK yurtları kapalı ama yüz yüze eğitim

Bu KYK yurtlarına niye gidemiyoruz? Egitim yüz yüze oldu. Yurtlara gidemiyoruz.

Eğitim aslında yüz yüze olmadı, isteyen gidiyor isteyen gitmiyor yani KYK'da kalanlar için açılmadıysa tabii ki yüz yüze işlenmesi de kötü oldu, üniversiteden üniversiteye değişiyordur belki öyle olması gerek aslında. Ayrıca yurtların çoğu açıldı, sizin yurt nerede?

Hayır yurtlara giriliyor ama şehirden şehire değişiyor. Mesela ben Sivasta okuyorum depremzede fazla oldugu için sadece uygulamali bölümler için yurtlar açıldı.

Şu an hibrit sisteme geçildi, isteyen gider istemeyen gitmez ve devam zorunluluğu da yok sanırım. Ayrıca bazı yurtlar hala depremzedelerin konaklaması için öğrenciye kapalı. Antalya bir yoğunluk var mesela bu konuda.

Bazı üniversiteler finaller için yüz yüze kararı alıyor. Umarız bu kararlar ile birlikte yurtlar için gerekli açıklamayı yakın zamanda yaparlar. Arkadaşın kaygısının da bu olduğunu düşünüyorum. Şu an için evi veya özel yurtta olmayanlar (ki birçok insan sözleşmesini feshetti bu online mevzusu yüzünden) hibrit sistemde istese de yüz yüze derslere katılamayacak. Ek olarak sınav haftasında KYK yurtlarında yoğunluk olan (Kayseri, Antalya, Mersin, Sivas...) şehirlerde bu durum nasıl çözülecek? Çok karmaşık bir hal aldı bu olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı