Lapierre Shaper 2.0 vs Salcano City Life 21S HD vs Carraro Sportive 225

Sherlocked

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Başlıktaki versus garip gelmiş olabilir, bisiklet farkı olan üç marka belirttim. Bisiklet almak istiyorum ve bütçe olarak esneyebiliyorum. Hangi kalitede bir şey almam gerektiğine karar veremedim.

Hem evden işe gidip gelirken her gün şehir içinde kullanacağım, hem de haftada birkaç gün spor amaçlı 10-15km düz yol yapacağım bir bisiklet satın almaya karar verdim. Dolayısıyla kararım başlangıç seviyesi bir bisiklet bakmak oldu. Satın aldıktan sonra en azından 2 yıl servis desteği de olsun diye bisikletçileri dolaştım ve ucuz alsam işimi görür mü, pahalı gerçekten aradaki farkı karşılar mı bilemediğimden sizlere danışmak istedim.

İlk seçeceğimiz Lapierre Shaper 2.0. Sanırım Lapierre köklü bir marka ancak ele aldığımız modeli giriş seviyesi olduğu için çok da ekstra bir konforu, rakiplerine göre avantajı olur mu bilemedim. 12.000 TL civarında bir fiyatı var.

İkinci alternafimiz Salcano City Life 21S HD ise fiyat olarak 7.000 TL civarında, aradaki fiyat farkına rağmen teknik aksamına bakınca Lapierre Shaper ile hemen hemen aynı, Shimano parçaları kullanıyorlar. Dolayısıyla fark aslında kadro, jant, lastikler, sele vs. gibi diğer parçalarda ortaya çıkıyor.

Bir de bu iki seçimin tam ortasına 10.000TL fiyatlı Carraro Sportive 225 koymak istiyorum. Teknik donanım yine benzer Shimano parçaları. Ancak lastikleri sanırım Salcano'dan daha iyiler.

Sizlerden yardım istediğim nokta şurası; içlerinden en ucuz olan Salcano modeli alırsam pişman olur muyum? Diğer modellerde fiyatı artıran şey gerçekten kadro, jant kalitesi mi yoksa marka ismi mi? Lapierre alırsam iyi ki bunu almışım çok rahat sürüyorum, az yoruluyorum, Salcano alsam bu kadar konforlu olmazdı der miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam beni dinlerseniz o bütçede tourney setli bisiklet almayın. En azından sora set olsun. Bisikletin selesini kadro boyunu gidon konumunu iyi ayarlarsanız hepsinde konforlu sürüş yaparsınız.
Lapierre güzel marka ama sete baktığımda arka arttırıcı acera, vites altus vs karışık bir set yapmışlar. Uyum açısından setin tek model olması çok önemlidir. Tabi bu dediklerimi yol bisikleti kullanıcısı olarak söylüyorum, şehir bisikletinde durum farklı olabilir.
Bu karşılaştırmada Salcanoya bakmayın bile.
Carraroda ise suntour maşa var kötünün iyisi diyebiliriz. Uyumsuz parçalar yine.
İlla bunlardan birisi diyorsanız yolunuz temiz ve düzgünse lapierre çok düzgün değilse carraro 225.
Bana sorarsanız 2.ele yönelin bu bütçede. Konudan bağımsız olarak bu bisiklet fiyatları ne olmuş arkadaş ya. Ultegra setli bisikletimi 3500e almıştım.
Fiyat farkı hem kaliteden hem isimden diyebiliriz. Derinlemesine bakmadım ama salcano ile lapierrenin yapıldığı alüminyum aynı değildir. Mesela lapierrenin lastikleri daha iyi. Biraz da isim eklenince alın size fark.
Bence birkaç bin lira daha koyup şöyle bir güzellik almak varken https://www.sahibinden.com/ilan/iki...et-alur-700-uci-m-54-105-set-1096327447/detay diğerlerine para vermeyin derim.

Hocam beni dinlerseniz o bütçede tourney setli bisiklet almayın. En azından sora set olsun. Bisikletin selesini kadro boyunu gidon konumunu iyi ayarlarsanız hepsinde konforlu sürüş yaparsınız.
Lapierre güzel marka ama sete baktığımda arka arttırıcı acera, vites altus vs karışık bir set yapmışlar. Uyum açısından setin tek model olması çok önemlidir. Tabi bu dediklerimi yol bisikleti kullanıcısı olarak söylüyorum, şehir bisikletinde durum farklı olabilir.
Bu karşılaştırmada Salcanoya bakmayın bile.
Carraroda ise suntour maşa var kötünün iyisi diyebiliriz. Uyumsuz parçalar yine.
İlla bunlardan birisi diyorsanız yolunuz temiz ve düzgünse lapierre çok düzgün değilse carraro 225.
Bana sorarsanız 2.ele yönelin bu bütçede. Konudan bağımsız olarak bu bisiklet fiyatları ne olmuş arkadaş ya. Ultegra setli bisikletimi 3500e almıştım.
Fiyat farkı hem kaliteden hem isimden diyebiliriz. Derinlemesine bakmadım ama salcano ile lapierrenin yapıldığı alüminyum aynı değildir. Mesela lapierrenin lastikleri daha iyi. Biraz da isim eklenince alın size fark.
Bence birkaç bin lira daha koyup şöyle bir güzellik almak varken https://www.sahibinden.com/ilan/iki...et-alur-700-uci-m-54-105-set-1096327447/detay diğerlerine para vermeyin derim.
Ne yazık ki fiyatlar öyle bir noktaya gelmiş ki, söylediğiniz sora setin kendisi benim bisiklet baktığım fiyat bandında gözüküyor internette arayınca. Sanırım 10k bandında bakıldığında bahsettiğiniz toplama setlere mecbur kalınıyor birazcık.

Çocuklumdaki Bianchi Shark'ımı saymazsak ilk bisikletim olacağı için ikinci el işine girmeye korkuyorum. En azından elimde bir belgesi olsun, rutin bakım yaptırabileceğim garantisi, bir sıkıntı olunca götürebileceğim servisi olsun istiyorum. Belki devam edersem ilk aldığımı satıp bir üst seviye ikinci el modellere yönelebilirim.

Söylediklerinize baktığımda Salcano'yu eleyip Lapierre mi yoksa Carraro mu diye düşünmeye devam ediyorum. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı