GT 840M laptopa soğutucu tavsiyesi

egeates1517

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşar i5 2.60 GHz 4 GB RAM GT 840M 2 GB laptopum var. 5 dakka sonra hemen ısınıyor. Sizce soğutucu mu alsam? Zalman NC3 iyi midir o fiytlarda önerileriniz var mıdır ? 2 ay önce aldım laptopu GTA5'de ilk 60 FPS verirken sonra aralarda kasmalar çok feci oluyor. Fan yerine elimi koyduğum zaman çok yük sek derecede ısı veriyor. Laptop soğutucu alsam ısınma geçermiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Ay önce aldı vereyim mi garantiye? Bide dedğini alıp macunu yapsam ısınma sorunu kalkar mı ?

Zalman NC2000 alabilirsiniz. Ama öncesinde temizlik ve termal macun yenilemesi yapın.
Onu aldıktan sonra macunu yaptırdıktan sonra ısınma sorunu geçermi birde garaniye verecem değil mi?

Klasik Casper sorunu temizleseniz bile ısınma devam edebilir. Önce kendiniz temizleyebiliyorsanız temizleyin yoksa servise verin.Daha sonrasında bunu alın Zalman ZM-NC2000 Siyah 17" Ultra Sessiz Notebook Soğutucu | sanalmarketim

Klasik Casper sorunu temizleseniz bile ısınma devam edebilir. Önce kendiniz temizleyebiliyorsanız temizleyin yoksa servise verin.Daha sonrasında bunu alın Zalman ZM-NC2000 Siyah 17" Ultra Sessiz Notebook Soğutucu | sanalmarketim
Kendim nasıl temiziyecem biraz açaibilir misin?

Şöyle diyeyim GTA 5'de ilk 60 FPS sonra 20 25'leri buluyor olmaz bu kadarda ya. 5 dakkada ısınıyor patlıyacak diye koruyorum. Bu dedklerini yapsam 50 FPS'yi bulur mu sence?

Senin i5 modelin 4200m dimi. Bu işlemci gördüğün üzere iyi bir işlemci fakat gerçekten ısınıyor. Bu işlemciyi kullanan çoğu PC'nin çok ısındığını gördüm . (Sebebi performans ve elektrik kullanımı) pc yi üretenlerde bunu sallamamış olacaklar ki :D Böyle bir sorun çıkmış. İçini açıp garantisini bozacak isen sen bilirsin fakat 2 aylıksa içide temizdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı