Çözüldü Laptop açılıyor ancak görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osman Sher

Nanopat
Yer
Baku
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar laptopun harici ekran kartı yanık bu yüzden kullanılamıyor ancak driveri yüklenebiliyor. Bu da ekran görüntüsü bozuyor. Bende ardından BIOS'tan ekran kartının modunu değişerek harici kart yaptım şimdi laptop açılıyor ama görüntü gelmiyor ne yapabilirim?

Çözüm
Harici ekran kartlı notebooklarda, yanan ekran kartına UMA işlemi yapılmadan, net verim alınmaz zaten. Youtube donar, en ufak işlemde cihaz alev püskürür. Yanan ekran kartı aygıtlarda görünüyor diye sürücü hiç yüklenmez. Hadi yükledin, BIOStan mod değiştirilmez 🤦🏽‍♂️ Bios sıfırlamanız lazım. Anakartın tüm elektriğini kesin, batarya vs sökün. Varsa bios pilini sökün. 10 dk bekleyin(kondansatörler yük tutar, bunun boşalması için) sonra eski haline getirin(pili takın vs) geçmiş olsun.
Harici ekran kartlı notebooklarda, yanan ekran kartına UMA işlemi yapılmadan, net verim alınmaz zaten. Youtube donar, en ufak işlemde cihaz alev püskürür. Yanan ekran kartı aygıtlarda görünüyor diye sürücü hiç yüklenmez. Hadi yükledin, BIOStan mod değiştirilmez 🤦🏽‍♂️ Bios sıfırlamanız lazım. Anakartın tüm elektriğini kesin, batarya vs sökün. Varsa bios pilini sökün. 10 dk bekleyin(kondansatörler yük tutar, bunun boşalması için) sonra eski haline getirin(pili takın vs) geçmiş olsun.

Çözüm
Harici ekran kartlı notebooklarda, yanan ekran kartına UMA işlemi yapılmadan, net verim alınmaz zaten. YouTube donar, en ufak işlemde cihaz alev püskürür. Yanan ekran kartı aygıtlarda görünüyor diye sürücü hiç yüklenmez. Hadi yükledin, BIOS'tan mod değiştirilmez 🤦🏽‍♂️ BIOS sıfırlamanız lazım. Anakartın tüm elektriğini kesin, batarya vs sökün. Varsa BIOS pilini sökün. 10 dk bekleyin(kondansatörler yük tutar, bunun boşalması için) sonra eski haline getirin(pili takın vs) geçmiş olsun.

BIOS pili şu aşağıdaki değil mi? Çıkardım şimdi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 16957288444797769839656376308054.jpg
    16957288444797769839656376308054.jpg
    285,7 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı