Laptop Adaptör Kablosu Eridi

Worm holes

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, Adaptörümün laptopa bağlantı yapılan ucunda uzun yıllar kullanım sonucu kablo kırılmalarına da bağlı olarak o bölgede erime gerçekleşmiş ve bilgisayarımın bataryası olmadığı için de kapandı. Arından birkaç kez bilgisayara yeniden güç verdim BIOS ekranında sonra tekrardan kapanma gerçekleşti güç kesti. Kablonun o şekilde olduğunu fark ettikten sonra ilgili yere elektrik bandıyla işlem uygulayıp kullandım. Şimdilik çalışsa da güvenli olmadığı için yenilemeyi düşünüyorum. Araştırdığımda da fiyatlar 400 liralar civarında olduğunu gördüm. Bu kablonun onarımı gerçekleştirilir mi? Eğer yapılırsa da güvenli ve sağlıklı bir işlem olur mu?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
400 liralık kablo yüzünden binlerce liralık bilgisayardan olma. Yenisini al gitsin.
hocam haklısınız fakat adaptör çalışıyor da. bu şekilde kullanmaya devam etmek gibi bir düşüncem olmasa da kablonun değiştirilip sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi mümkünse bu seçeneğe yönelirim açıkcası.
Sadece o kablo bölümü değişebiliyor bildiğiniz bir teknik servise yaptırabilirsiniz.
laptop'umu aldığım firma kapanmıştı herhangi bir teknik servis bu işlemi gerçekleştirebilir mi?

Hocam haklısınız fakat adaptör çalışıyor da. Bu şekilde kullanmaya devam etmek gibi bir düşüncem olmasa da kablonun değiştirilip sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi mümkünse bu seçeneğe yönelirim açıkçası.

Laptopumu aldığım firma kapanmıştı herhangi bir teknik servis bu işlemi gerçekleştirebilir mi?

Evet değiştirebilir ama bilindik bir yere yaptır tavsiyem. Sonra adaptörü siyah bantla kapatıyorlar.

Geri
Yukarı