Laptop Adaptörü Elektrik Çarpıyor

Ekran kartı yada işlemci almıyorsunuz alt tarafı adaptör, bir sorun olacak şey değil ki?
Kullandığım şarj aleti 0 dı ve 1.5 yılda bozuldu
Öğretmen gibi kişiler gerçek hayat ile alakaları neredeyse yoktur. Deneyim ve tecrübeli kişi ayrı, bilgisi olan ayrıdır.
Sipariş vermişsiniz nasılsa, o şekilde kullanmayın.
20 küsür yıldır çalışan bilgisayarlar konusunda ve diğer elektrik elektronik konularında firmalara iş yapan bir öğretim görevlisi

Kullandığım şarj aleti 0 dı ve 1.5 yılda bozuldu

20 küsür yıldır çalışan bilgisayarlar konusunda ve diğer elektrik elektronik konularında firmalara iş yapan bir öğretim görevlisi
İçini söküp kurcalarsanız bozulur, bende 12 yıldır çalışan adaptör var bir sıkıntısı yok?

Bence bilgisayarını tehlikeye atma kısa devre yapar ya da anakarta zarar verebilir falan. O yüzden yeni bir adaptör almanı tavsiye ederim.

Orasını bilemem dostum, sana kalmış :).
Bozulduktan sonra açtık be kablonun kırılmış olduğunu gördük kabloyu bir bölümden kesip tekrardan olan yere lehimledik ve faz nötr kablolarını makaron ve elektrik bandıyla kapattık üstlerine bir kat daha makaron attık şase demirlerini tekrardan lehimledik ve kapattık birebir hiçbir fark olmadan kapatmıştık fakat şase demirinin bir yerden iletkenle teması olduğunu o yüzden elektrik çarptığını söyledi hoca demiri söktüm ve elektrik çarpması olmadı voltaj da 20.5 V olarak gözüküyor laptopun çalışma voltajı 20 volt 3.25 A
Bence bilgisayarını tehlikeye atma kısa devre yapar ya da anakarta zarar verebilir falan. O yüzden yeni bir adaptör almanı tavsiye ederim.
Yeni adaptörün siparişini onayladım 135 tl ye 0 orjinal ürün gönderecek lenovo

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı