Laptop adaptörü PC'den güç çekiyor

Burock_gs98

Hectopat
Daha fazla  
Laptop'un adaptörü prize takılı iken PC'ye taktıgımda adaptörün güç ledi yanıyor (pil takılı iken).
Laptop pil takılı iken calısıyor fakat pili cıkarınca kapanıyor. Adaptör takılı olsa dahi.
PC'nin pili bittigi zaman PC kapanıyor ve hiçbir şekilde sarj olmuyor.
PC'nin pil ledi pil ve adaptör PC'ye takılı iken yanıyor pili cıkarınca sönüyor.
Aynı PC'den evde bir tane daha oldugu için adaptörleri denedim diger bilgisayarda sorun yok.

Artık iki pili de doldurup pil bittiginde pilleri degiştiriyordum, bi şekilde gidiyordu fakat bilgisayar PC'den bir hata aldım ve PC'ye format atmak zorunda kaldım. E tabi formatın ortasında pil bitince format sıfırlanıyor.
Ben bir çözüm veya bunun hakkında bir konu bulamadım.

Lütfen bir fikri olan yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptör diğer makinada iş görüyorsa sorun laptobun şarj soketi veya anakart üzerindeki başka bir problemden ötürüdür büyük olasılıkla.
2 makina da aynı ise bozuk makinanın diskini çıkarıp diğerinde formatlayıp gene aynı işleyişe dönebilirsin ama soket bazlı bir sorun ise sıkıntı çektiğine değmez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı