Laptop anakart modeli farklı olursa sıkıntı olur mu?

tcknmx

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kiev
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Donanım
Hayırlı sabahlar dostlar,
İlk atacağım görselde ki anakart şu anki bozuk laptopuma takılı olan anakartla farklı bir seri numarasına sahip olsa da HP 15-dB serisi için uyumlu gözüküyor. Bilgisayarcı tanıdığım zaten anakart çıkış portları aynıysa ve de şu anki takılı olanla aynı tasarımsa sıkıntı çıkarmayacağını söyledi.
EPV51 LA-G076P

1700801001867.png

Black Friday indirimlerinde R5-2500U modeli 3.200 TL'ye geliyor (indirimi uygulanıp vergisiyle toplam 3.700)
(Bozuk olan anakartımda Ryzen 3 işlemci var bu yüzden yenisini alırken donanım up yapmak istiyorum) bozuk olan anakartında model numarasıyla aşağıya bırakıyorum. Model isimlerinde la- ile başlayan kısım önemliymiş (öyle dedi serkan abim) arada ki fark sadece G07 ile p arasında oynayan J ve 6 basamakları. Bu farklılık sebebiyle sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum. Zaten onu danışmak için konuyu açtım. Anakarttan anlayan Master'lar yardım ederse sevinirim :)

1700801542448.png

Ayrıca konuyu yazarken dikkatimi çekti bu bozuk olan paylaştığım görselin sağ üstünde ki (anakartlar da sıkca gördüğüm) o pile benzeyen çıkıntı bu ilk görselde ki kartta yok. Hem işlevi mühim mi, veyahut o çıkıntı şeyleri bilgisayarcım mı takacak? Ya da öyle bir şey.

Ayrıca şu ürünü de buldum;

1700837544406.png

Pek güven vermedi diyebilirim iade koşullarını falan okudum da bozuk ürün yollamaya meyilli geldi. Fakat ucuzluk çekiyor beni 3.1k ya Ryzen 7 işlemci yazmış çeldi aklımı. Bilgi alışverişine ihtiyacım var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı