Laptop aniden kapanıyor

Deadside

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 7 yıllık laptopum var ve günde 2 3 kere aniden kendi kendine kapanıyor. Laptopta sorun olmasından mı kaynaklanıyor yoksa laptop yaşlandığı için mi kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani her halükarda bir sorun olduğu net fakat sizin açıkladığınız kadarıyla neden olduğunu anlamak biraz zor. Bilgisayarınızın markası ve modeli nedir acaba?
Ve kullanım sırasında sıcaklık değerleri ne oluyor. ( eğer 7 yıldır hiç temizlenmediyse belki de aşırı ısıdan olabilir)

Cihazı prize takılı kullanıyorsanız adaptör kablosunda temassızlık olduğu için kapanıyor olabilir veya fazla ısınmasından kaynaklı kapanıyor olabilir.

Merhaba arkadaşlar, 7 yıllık laptopum var ve günde 2 3 kere aniden kendi kendine kapanıyor. Laptopta sorun olmasından mı kaynaklanıyor yoksa laptop yaşlandığı için mi kaynaklanıyor?

Casper Nirvana NB 15.6 sıcaklık değerini hiç ölçmedim.

Cihazı prize takılı kullanıyorsanız adaptör kablosunda temassızlık olduğu için kapanıyor olabilir veya fazla ısınmasından kaynaklı kapanıyor olabilir.

Şarja takılı kullanıyorum bataryada da kullandığım da kapanıyordu ayrıca Valorant'ta 1 tur atıyorum laptop alevniyor ondan sonra sıcaklığı düşüyor ama elledigimde yine sıcak oluyor.

Sıcaklık değerleri nedir? belki işlemci aşırı ısındığından dolayı sistemi kapatıyordur.

Bu video işinizi görür hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemlerde kendini koruma sistemi vardır. Belli bir sıcaklığa ulaştığında sistem kendisini korumaya alıyor ve kapatıyor. Büyük ihtimalle sisteminiz çok ısınıyor ve sistem kendisini korumaya alıyor ve kapanıyor. İçini temizleyip termal macun sürerseniz büyük bir fark olacaktır. Hiç olmadı performansınızdan feragat etmek istiyorsanız güç planını dengeliye çekin.

Eğer bakım yapılmasına rağmen ( fan temizliği , termal macun vb.) böyle bir sonuç oluyorsa adaptör ve işlemci kaynaklı sorunlar olabilir. Pil ayarlarından işlemci gücünü kısıp deneyebilirsiniz.

Bu video işinizi görür hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam haddim değil ama meraktan yazacağım ailenizle sorunlarınızı halledebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı