Laptop Bataryası Öldü

berkcelik

Decapat
Beyler benim batarya öldü şarja bağlı oynuyorum, 9- 10 saat PC oynuyorum günde en az, tabi batarya ölmeden önce, şimdi tedirginim bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar prize takılı haldeyken çalışıyorsa aniden fişi çekerseniz veri kaybı yaşayabilirsiniz, aniden elektrik kesildiğinde masaüstü bilgisayarlarda oluşan sorunlar gibi anakarta zarar verdiği durumlar da oluşabiliyor, bu yüzden prize takılıyken dikkatli olmalısınız. Hep takılı kalacaksa bir sıkıntı yok.

Herhangi bir zararı olmaz, yeni batarya da alınabilir. Elektrik gidince bilgisayarın da aniden kapanır sadece. İstenmeyen bir durum tabii ki.
Benim batarya takılı cıkarmadan oynasam bişey olurmu yoksa çıkarıyımmı

Oyun oynarken batarya ile tam performansta oynayamazsınız zaten. Oyun oynarken prize takılı olması daha iyidir bence.
Benim batarya takılı bataryayı cıkarıyımmı
Bilgisayar prize takılı haldeyken çalışıyorsa aniden fişi çekerseniz veri kaybı yaşayabilirsiniz, aniden elektrik kesildiğinde masaüstü bilgisayarlarda oluşan sorunlar gibi anakarta zarar verdiği durumlar da oluşabiliyor, bu yüzden prize takılıyken dikkatli olmalısınız. Hep takılı kalacaksa bir sıkıntı yok.
Benim batarya takılı takılı oynasam bişey olurmu yoksa çıkartıyımmı

Laptop'ta sürekli oyun oynayan arkadaşlar için;

Sürekli şarjda ise haftada 2-3 kere şarjdan çıkarıp bataryayı kullanın. Ömrünü uzatır bataryanın.

Benim batarya öldü şarja bağlı oynuyorum, 9- 10 saat PC oynuyorum günde en az, tabii batarya ölmeden önce, şimdi tedirginim bir şey olur mu?

Benimki de öldü sanmıştım. Okulda akılı tahtanın prizine taktım yeniden şarj etmeye başladı...ilginç

Benim batarya öldü şarja bağlı oynuyorum, 9- 10 saat PC oynuyorum günde en az, tabii batarya ölmeden önce, şimdi tedirginim bir şey olur mu?

Ben de aynı şeyi düşünüyordum ama okulda akıllı tahtanın prizine takınca %100 şarj oldu. İlginç...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı