Laptop bataryasını çıkarmadan devre dışı bırakmak mümkün mü?

sltmaker

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, HP Omen kullanıcısıyım. Oyun oynarken laptopu şarja takmadığım takdirde ekran kartım RTX 2060 devre dışı kalıyor ve FPS düşüklüğü yaşıyorum.

Batarya, laptopa gömülü ve bunu çıkarmak için gerekli malzemeler elimde yok. Batarya'yı yazılımsal olarak direk devre dışı bırakmak istiyorum böylece laptopu sadece fişe taktığım sürece kullanabileceğim.

Bunu istememin sebebi 3-4 saat oyun oynadığım zamanlar oluyor ve batarya %100 iken hala şarja takılı olduğundan bataryanın fark edilir şekilde ömrünün kısalması.

Teşekkürler şimdiden.

Aygıt Yöneticisi'nde Pil sürücüleri var, onları devre dışı bırakabilirsiniz.

Deaktif ettiğinizde sanırım istediğiniz olur.

Omen kardeşliği!
Devre dışı bırakmanızı önermem. Batarya dışarıda kalsa da tükenecek içeride kalsa da. Zaten şarjdayken şarjı %100'SE direk prizden alıyor.

Bende de Casper Excalibur var. İşlemcim pildeyken 0, 78 GHz'de çalışıyor. Şarjda 4, 2 GHz'de şarjda kullanıyorum 7 aydır bir şey olmadı.

Dosya Ekleri

• pilde.PNG
    1,2 KB · Görüntüleme: 28
  • şarjda.PNG
    1,4 KB · Görüntüleme: 46
Bende de Casper Excalibur var. İşlemcim pildeyken 0, 78 GHz'de çalışıyor. Şarjda 4, 2 GHz'de şarjda kullanıyorum 7 aydır bir şey olmadı.

3 Senedir şarjda kullanıyorum sıkıntı yok. Sadece daha çabuk bitiyor o da çıkarsan da olur.

Aygıt Yöneticisi'nde Pil sürücüleri var, onları devre dışı bırakabilirsiniz.
Eki Görüntüle 733781

Deaktif ettiğinizde sanırım istediğiniz olur.
Ben bunları konu açmadan önce denemiştim ve işe yaramıyor, sadece sağ alt köşedeki batarya simgesi gidiyor. Cihazı prizden çektiğimde de çalışmaya devam ediyor ki bu da batarya'dan güç aldığı anlamına geliyor, teşekkürler öneriniz için.

Yazılımsal olarak mümkün değil. Fiziksel olarak kesmeniz gerekli.

Omen kardeşliği!
Devre dışı bırakmanızı önermem. Batarya dışarıda kalsa da tükenecek içeride kalsa da. Zaten şarjdayken şarjı %100'SE direk prizden alıyor.
İki arada bir derede kaldım. Oyun oynarken batarya'dan sıfır güç almasına yönelik bir çözüm olsa çok iyi olacak. Cihaz 4 aylık olmasına rağmen batarya'da süre anlamında bariz bir fark var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…