Laptop boşta fazla RAM kullanıyor

uuurrr

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem özelliklerim;
i5 3210M.
GTX 660M.
8 GB DDR3.
750GB HDD.
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran görüntüsü 2021-02-06 001234.png

Aslında boşta ise bence normal değil. Bilgisayarı açtığınızda yeni açılmışken kaç ram tüketiyor? Görev yöneticisinde performans kısmının en altında Kaynak izleyicisini açıp bellek kısmına gelip en çok ram yiyenleri görebilirsiniz.
Microsoft Win 7 ve sonraki sürümlerde RAM algısını değiştirdi. Boşta o kadar kullanır ancak bir uygulama açtığınızda o uygulamanın istediği boşluğu da sağlar. Yani normal.
Belki böyle de oluyor olabilir bilemiyorum benim bilgisayarlarda böyle görmedim hiç, sorun yaşamıyorsanız eğer zaten sorun olmaz.

Benim 4 GB RAM'li PC boşta 1 GB kullanıyorsa bu gayet normal bence zaten Windows 10 fazla RAM kullanıyormuş hep öyle diyorlardı.

Arkadaşlar bu miktar 3.6 GB'lara kadar çıktı bence bu normal değil hem de hiçbir işlem yapmıyorken.

Arkadaşlar bu miktar 3.6 GB'lara kadar çıktı bence bu normal değil hem de hiçbir işlem yapmıyorken.
Dediğim yerden neyin ram kullandığına baktınız mı? Ne veya neler bu denli kullanıyorsa bak, isminden anlayamıyorsan ismi google’da arat ne olduğuna bak.

Geri
Yukarı