Laptop boştayken işlemci sıcaklığı 75 derece oluyor

Thehel

Decapat
Merhaba, laptop kullanıyorum ve bilgisayarım boştayken işlemci sıcaklığı ortalama 70-75 derece bazen 80-90 dereceleri gördüğü oluyor. Sanırım bunlar normal değerlerin çok üzerinde yani termal macun değiştirme zamanı gelmiş gibi fakat şöyle bir problemim var;

Normalde ben termal macunu değiştirebiliyorum aynı zamanda bunun için bir macun da almıştım fakat anakartın vidalarından birinin yuvası bozulduğu için ne yaparsam yapayım bir türlü o vidayı sökemedim haliyle termal macunu da yenileyemiyorum. En sonunda laptopu bilgisayarcıya götürme kararı aldım fakat içinde çok önemli dosyalarım/bilgilerim olduğu için pek de güvenemiyorum.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Açıkçası kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, laptop kullanıyorum ve bilgisayarım boştayken işlemci sıcaklığı ortalama 70-75 derece bazen 80-90 dereceleri gördüğü oluyor. Sanırım bunlar normal değerlerin çok üzerinde yani termal macun değiştirme zamanı gelmiş gibi fakat şöyle bir problemim var;

Normalde ben termal macunu değiştirebiliyorum aynı zamanda bunun için bir macun da almıştım fakat anakartın vidalarından birinin yuvası bozulduğu için ne yaparsam yapayım bir türlü o vidayı sökemedim haliyle termal macunu da yenileyemiyorum. En sonunda laptopu bilgisayarcıya götürme kararı aldım fakat içinde çok önemli dosyalarım/bilgilerim olduğu için pek de güvenemiyorum.

ASUS TUF var bende RTX 3060 bende boştayken 65 75 C oyundayken 87 90 C görüyor bence çok kafanıza takmayın o kadar da yüksek değil sıcaklık.

Laptop markan ney garantisi var mı?

Arkadaşlar sorun tamamen benim aptallığımla alakalıymış. Bugün bilgisayarı temizledim fakat fanın kablosunu ana karta bağlamayı unutmuşum haliyle bilgisayarı çalıştırdığımda fan çalışmamış fakat ben bunu 10 dakika boyunca fark etmedim. Bir ara boştayken 90 dereceyi görüp bilgisaya dokunduğumda elimi inanılmaz yakınca farkedebildim. Az kalsın işlemciyi yakıyordum.

Fanı taktıktan sonra boştaki sıcaklık 50 derecelere kadar düştü. Cevaplarınız için teşekkürler.

Arkadaşlar sorun tamamen benim aptallığımla alakalıymış. Bugün bilgisayarı temizledim fakat fanın kablosunu anakarta bağlamayı unutmuşum haliyle bilgisayarı çalıştırdığımda fan çalışmamış fakat ben bunu 10 dakika boyunca fark etmedim. Bir ara boştayken 90 dereceyi görüp bilgisaya dokunduğumda elimi inanılmaz yakınca farkedebildim. Az kalsın işlemciyi yakıyordum.

Fanı taktıktan sonra boştaki sıcaklık 50 derecelere kadar düştü. Cevaplarınız için teşekkürler.

İyi ki islemci bir şey olmamis.

Yeni konular

Geri
Yukarı