Laptop çıkan parçası nasıl takılır?

TicTac

Hectopat
Eski laptopumu satmayı düşünürken başıma böyle bir olay geldi, laptop düştü ve bu parçası açıldı böyle olması yüzünden de kapağı tam kapanmıyor burayı düzeltmeyle ilgili bir fikri olan varsa çok memnun olurum fotoyu bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220917_202858.jpg
    IMG_20220917_202858.jpg
    395,7 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20220917_172154.jpg
    IMG_20220917_172154.jpg
    70,9 KB · Görüntüleme: 52
Eski laptopumu satmayı düşünürken başıma böyle bir olay geldi, laptop düştü ve bu parçası açıldı böyle olması yüzünden de kapağı tam kapanmıyor burayı düzeltmeyle ilgili bir fikri olan varsa çok memnun olurum fotoyu bırakıyorum.

Vida somunu kasadaki yuvadan çıkmış.
Cihazın açılıp tamir edilmesi gerek.

Tamire götür daha iyi, hem bozmazsın bilgisayarı.

Menteşe yuvası kırılmış büyük inthimalle tamirciye götürün.

Lanet olası menteşe. 😁😁 Az çekmedim bu şeyden. Kapağı açıp kapatırken çıtırdaması vs vs. Tamir ettirdiğim yer yapıştırıcı sürmüş. Tekrar kırılmıştı. Verdiğim bir başka tamirci çıkaracağım diye bir hal olmuştu. Güvenli tanıdığınız birine verin tavsiyem.

Normal bir kullanıcının tamiri ile düzelebilecek gibi durmuyor. Üstteki arkadaşlarında belirttiği gibi menteşe kasadan ayrılmış ki bu yalnızca kasaya entegre olan yuvaların kırılması ile olur.

Bu durumda çelik macunu ile tamiri yapılıyor ama herkesin harcı değil çok ince işçilik ve dremel kullanımı gerektirir.

Güven vermeyen bir yerde yapılması durumunda kasa yerine oturmayacaktır ve şişlik gibi göze batan çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

Geri
Yukarı