Laptop cızırdıyor

newodys

Decipat
Arkadaşlar selam. Laptopumdan cızırtı sesi geliyor ve ben bu sesin az çok nereden geldiğini tespit ettim ve aynı laptop modelinin içi açılmış bir şekilde görselini buldum. Mavi olarak işaretlenmiş yerde cızırtı yapabilecek hangi parça var? Kırmızıyla işaretlenmiş kısmı görmezden gelin.

Dosya Ekleri

• 20220804_205530.jpg
    20220804_205530.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 40
Arkadaşlar selam. Laptopumdan cızırtı sesi geliyor ve ben bu sesin az çok nereden geldiğini tespit ettim ve aynı laptop modelinin içi açılmış bir şekilde görselini buldum. Mavi olarak işaretlenmiş yerde cızırtı yapabilecek hangi parça var? Kırmızıyla işaretlenmiş kısmı görmezden gelin.

Şarj girişi orada gibi gözüküyor temassızlık yapıyor olabilir.

HDD derdim ama SSD kullanıyorsunuz sanırım.

Şarjda değilkende oluyor mu?

Hoparlörler alt kısımda sanırım hocam.

Sağ olun hocam üste odaklandığım için fark etmemişim.

Çizdiğiniz yer soğutma bloğuna çpk yakın belki fandan gelen bir ses olabilir soğutma bloğu yüzündende o cıvarda duyuyorsunuzdur sonuçta bilgisayarın içini açmamışsınız fandan gelmeside olası.

Sağ olun hocam üste odaklandığım için fark etmemişim.

Çizdiğiniz yer soğutma bloğuna çpk yakın belki fandan gelen bir ses olabilir soğutma bloğu yüzündende o cıvarda duyuyorsunuzdur sonuçta bilgisayarın içini açmamışsınız fandan gelmeside olası.
Hocam fanlardan gelmediğini düşünüyorum. Fan modunu sessize alınca yine geliyor cızırtı. Daha az mı geliyor hatırlamıyorum kontrol edeceğim.

Selam arkadaşlar. Öncesinde bu konu hakkında benzer konular açmıştım ve cızırtının CW olduğunu söylediler. Kesin olarak CW mi, yoksa arıza falan mı var diye kesin olarak öğrenmem lazım çünkü 2-3 gün içinde şehir dışına çıkmadan önce servise yollayacağım arızalıysa.

Durumu tamamıyla açıklıyorum: Laptop boştayken dikkatlice dinleyince çok çok az bir cızırtı çıkıyor. Oyun olarak FIFA 22'ye girdiğimde ise daha oyuna girmeden menü kısmında cızırtı sesi fazlasıyla artıyor ama oyun içindeyken bu cızırtı sesi yine azalıyor. Bu durum ne olabilir? Kesinlikle CW denilebilir mi?

Geri
Yukarı