Laptop çok ısınıyor

BRVWARRİOR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum kısa sürede fazla ısınıyor. 10-20 dk kullanımda bile klavyenin üstene tutunca ve hopörlerin çevresine tuttuğum zaman laptopun çok ısındığı hissediliyor. Mouse padin üstünde kullanıyordum, belki mouse padden dolayı ekstra ısınıyordur diye mouse padi kaldırdım. Ama sonuç aynı çok ısınıyor alalı 1-2 sene oldu termal macun değişimi gerekir mi ve oyunlarda da FPS düşüşü çok arttı. İlk aldığımda rahatlıkla Payday2 CS:GO oynuyordum, şimdi Payday 2'yi zor açıyor. CS'de düşük FPS'ten adam vurulmuyor, termal macun değiştirmeli miyim? Değiştireceksem Arctic MX-4 almayı düşünüyorum, sizin tavsiyeniz nedir?

Bu söyleyeceklerim işinize yarayabilir.
------------------------------------------
1. çözüm yolu: Bilgisayarınızı sıfırlayabilir ya da format atabilirsiniz eğer format atmak istemiyorsanız Malwarebytes, Kaspersky, superantispwware gibi programlar ile tarama yapın ve zararlıları temizleyin. Uyarı: Bu yazılımları resmi sitelerinden indirin tamindir,
Gezginler gibi yerlerden indrimeyin.
Ama size önerim format atın veya sıfırlayın.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
2.çözüm yolu: Termal macun değişikliği yapabilirsiniz.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
3.çözüm yolu: Bilgisayarınız eski ya da işlemcisi kötü ise ısınması normaldir.
4: Çözüm yolu: Windows arama çubuğu > görev yöneticisi tıklatıp.
Girin ardından çok CPU yiyen uygulamalaları seçerek görevini sonlandırın uyarı: Microsoft Windows.
Uygulamalarını sonladırmayın aksi taktirde bilgisayar bozulabilir sadece sizin yüklediğiniz uygulamaların görevini sonlandırın.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
5.çözüm yolu: Başlat > ayarlar >gizlilik ayarları> arka plan uygulamaları ardından tüm uygulamalar işaretli olacak siz Windows Defender dışında hepsini kapatın.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
6.çözüm yolu arama çubuğu >disk temizleme Windows işletim sisteminin yüklü olduğu.
Sürcüyü temizleyin uyarı: Disk temizleme sadece gereksiz dosyaları örneğin: Temp dosyaları,
Geri dönüşüm kutusundaki şeyler, atık dosyaları siler.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
7. çözüm yolu: İşlemcinin sürücüsünü günecelleyin.
Bunlar olamaz ise termal macunu yenileyin ya da format attırın.

Geri
Yukarı