Laptop düşme sonrası ekran kartı gözükmüyor

Hyalexesh

Decapat
Uzun bir zaman önce ekran kartıma overclock yapmıştım. Bu overclock işleminden yaklaşık 1-2 ay sonra laptopu yüksek bir irtifadan düşürdüm, LCD'si kırıldı bataryası dağıldı vs. Bilgisayarımı harici ekrana bağlayıp çalıştırmayı denedim ve çalıştı, sonrasında bazı donanımsal özelliklerini denedim, ekran kartımı denemek üzere oyuna girdiğimde ekranda nokta formunda bir sürü renk tomurcuğu vardı. 4-5 saniye sonra da oyundan atıyordu(crash). Bu günlerde laptopuma yeni bir LCD taktım aygıt yöneticisinde harici ekran kartımı göremedim ve sorunu çözme ümidi ile format attım, yani sizin anlayacağınız sistem geri yükleme şansımı da böylelikle yok etmiş oldum. Format attıktan sonra Driver booster ile driverları kurdum lakin Driver Booster Nvidia ekran kartı driveri yüklemedi, yüklememekle kalmayıp "Yaşasın, bütün sürücüleriniz güncel!" mesajı dahi verdi. Manuel olarak driver yüklemeye de çalışmadım. Acaba bu sorunun kaynağı nedir, donanıma hasar vermiş olabilir miyim? Nasıl bir çözüm yolu uygulanabilir? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı