Laptop ekran kartı watt değerini sabitleme

V12

Hectopat
Merhaba. HP Victus 16 laptopa sahibim özelliklerini aşağıya yazacağım. Laptopta bir performans düşüşü var ve bunu çözmeye çalışıyorum. Bu arada bir şey fark ettim ki ekran kartı sıcaklık değerlerim bir laptopa göre bayağı düşük 60-65 derece arası %100 kullanımda üstelik. Sonra FPS'in düşük olduğunu da fark ettim bazen yükselip bazen düştüğünü daha doğrusu. Daha detaya indim ve ekran kartı watt değerinin genellikle 30 watt değerine indiğini fark ettim ve normali 60watt, HP Omen Gaming Hub üzerinden performans moduna alırsam 70 watt değerlerine kadar çıkabiliyor fakat stabil kalmıyor onu belirteyim. Benim fark ettiğim şey de watt değerinin sabit kalmaması oldu bazen 60 watt değerine ulaşıyor FPS 2.5 kat artıyor neredeyse oyundan oyuna değişiyor. Ve sizden istediğim bu watt değerini atıyorum 40watt veya 45 watt değerlerine sabitlemek istiyorum, bu nasıl mümkün olur? @Lee Yubin

MSI Afterburner programı ile watt değerleri ile oynayabilirsiniz.

MSI Afterburner programı ile watt değerleri ile oynayabilirsiniz.

Maalesef hocam oradan pek bir ayar yapılmıyor sadece ekran kartı MHz değeri ve ekran kartı bellek frekans değerleri üzerinde oynayabiliyorum. Voltaj arttırma vs ayarlarıyla oynanmıyor.

yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Geri
Yukarı