Laptop en basit oyunlarda kasıyor

Güç kullanımı yüksek görünüyor, güç kaynağı biraz düşük gelebilir, ayrıca oynadığın oyun 32 bit senin sistemin 64 bit ise uyumsuzluktan dolayı kasma yapabilir. Diğer her şey normal. Benim Windows 10 Defender'im ne olur ne olmaz açık.
Windows defender da kasma yapmıyorsa sorun ne olabilir, bu bilgisayarın Knight Online da kasmaması lazım. Knight Online tarihi eser bilgisayarla bile sorunsuz oynarsın çünkü.

2 ekranın varsa 2.ekranda görev yöneticisi performans sekmesi açık olsun. Anlık düşüşler genelde diskten kaynaklanır. Bahsettiğin multiplayer oyunda bir anda birçok oyuncu ile karşı karşıya kaldığın andaki bir düşüş ise o da duruma göre normal değerlendirebilir. Durumu daha detaylı anlatırsan tecrübe etmiş kişiler de fikir verebilir.

Bence oynadığın oyundan kaynaklanıyor. Ne kadar güçlü cihaz olsa bile Knight Online'de kasıyor diye biliyorum. Google ile biraz araştırısanız başkalarının i7-8700K ve 1080Ti ile kasıyor dediğini görürsünüz. Oyunun motoru çok eski. O yüzden kasmalar normal. Başka bir oyun ile cihazınızı deneyebilir misiniz?

Bence oynadığın oyundan kaynaklanıyor. Ne kadar güçlü cihaz olsa bile Knight Online'de kasıyor diye biliyorum. Google ile biraz araştırısanız başkalarının i7-8700K ve 1080Ti ile kasıyor dediğini görürsünüz. Oyunun motoru çok eski. O yüzden kasmalar normal. Başka bir oyun ile cihazınızı deneyebilir misiniz?
Denedim. diğer pc ile kasmıyor.

Vatan'dan yeni Lenovo laptop aldım. Özellikleri 8 GB RAM, i5-8250u işlemci, NVIDIA MX150 ekran kartı ve 1 TB hard disk. Bilgisayardan çok anlamıyorum ama bu özelliğe sahip bilgisayarın kasmaması lazım diye düşünüyorum en basit oyunda bile.

Oyunda anlik kasmalar giriyor. Bilgisayarın her şeyi güncel. Bence tek sorun W10. Siz W10'u nasıl kullanıyorsunuz, Windows Defender'ı falan kapatmak mı lazım? Tekrarlıyorum bilgisayar full kasmıyor, sadece anlık kasmalar giriyor. Windows orijinal.
Windows defender kapattım ve sorun çözüldü. Çok basitmiş meğer. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı