Laptop eskisinden daha düşük FPS veriyor

Bhurachu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba forum kullanıcıları. Yaklaşık 3 ay kadar önce aldığım dizüstü bilgisayarımda ilk zamanlarda herhangi bir sorun yoktu.
GTA V (High-Very High) / R6 (özel, orta seviye ayarlar)
Birçok oyunu yukarıda belirtmiş olduğum ayarlarda oynuyordum. Ama son 2-3 haftadır FPS sorunu yaşamadığım oyunlarda bile anlamsız bir FPS düşüşü yaşamakta ve çözememekteyim.
Donanım ve driverlar ile ilgili çok yüksek bir bilgim yok. Tek tahminim Radeon ayarları üzerinden otomatik olarak yapılan son güncellemerden sonra bu sorunun ortaya çıktığını düşünüyorum. Eski performansına döndürebilme şansım var mı? Varsa nasıl yapabilirim?
Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Problemin kaynağı driverlar gibi geliyor ama hangisini yüklemek daha doğru olur emin olamıyorum. Daha önce deneyen ya da bu problemle karşılaşıp çözen arkadaşlarımız varsa diye foruma yazmak istedim.

Programla kurmuyorum. AMD'nin sitesinden setup indirip kuruyorum ama şu sıralar ilgilenmeye vaktim olmuyor. Bakabildiğim zaman konuyu güncelleyeceğim. Tavsiye için sağ ol.

Adobe ürünleriyle ilgili temiz crackler dışında herhangi bir crack uygulama bulundurmuyorum.
Konuya dönüş yapmakta biraz geciktim ama son durumu yazayım. FPS sorunlarından sonra fan kısmından stabil RPM değerlerinde olmasına rağmen rahatsız edici sesler gelmeye başladı. Konuyu Acer servisine bildirip UPS Kargo kodu ile gönderdim. 5 iş günü içerisinde alıp geri yolladılar (araya sadece hafta sonu girdi). Yollarken sorunlardan bahseden bir kağıt ile gönderdim ve geri teslim aldığım zaman fanlar ve FPS ile ilgili problemler kalmamıştı. Şu an sadece Radeon arayüzüne giremiyorum ama driver stabil çalıştığı sürece güncelleme yapmaya gerek yok sanırım.

Geri
Yukarı