Laptop fan ıslık sesi normal mi?

Reddington

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Bir hafta önce kadar aşağıdaki linkli laptopu almıştım, performans sıcaklık vs. her şeyden memnunum ancak masaüstündeyken fanlar yüzde 25-35 aralığında ıslık sesi çıkartıyor ben bunu önce işlemciden geliyor falan sandım sonra uygulamasından fanları dibe vurunca baktım ki fanlardan geliyormuş.

Oyundayken bu ses kayboluyor normal püfür püfür fan sesine dönüşüyor kulaklıkta takınca da duyulmuyor.

Ancak internette dolanırken malum sürekli kulaklık takmıyoruz ve bu tiz ıslıkımsı ses beni oldukça rahatsız etti. Fanları kapatmaya çalışıyorum 50 derece olduktan sonra çalışsın gibisinden ama sistem sanırım minimum bir limit koymuş ondan dolayı sürekli az da olsa dönüyorlar ve bu ıslık tarzı sese maruz kalıyorum.

Bulunduğum ortam da sessiz olduğu için kulağıma geliyor haliyle.

Merak ettiğim konu şu; daha önce Gaming laptop kullanmadım ondan bu tarz fan sesi olması normal midir? Yoksa kasa kalitesiyle alakalı bir durum mudur?

Atıyorum Acer, ASUS gibi marka Gaming laptoplara sahip olup bende de bu tarz ince bir ses diyen var mı? Eğer kalite ile alakalı bir durumsa haftaya iade edeceğim. Çünkü masaüstündeyken ne kadar düşükte olsa bu sesi çekemem açıkçası :)

Şimdiden teşekkürler.

Eğer fazla tiz bir ses ise coil whine olabilir. Fanları yağlayabilirsiniz ama ses gitmezse coil whine vardır. Coil whine zararlı değildir haberiniz olsun.

Eğer fazla tiz bir ses ise coil whine olabilir. Fanları yağlayabilirsiniz ama ses gitmezse coil whine vardır. Coil whine zararlı değildir haberiniz olsun.
Coil whine olsa fan yüksek değerlere çıkınca ses artmaz mı ? Fanları kapattığımda ses kayboluyor. Oyundayken de sadece hava sesi duyuyorum. Belirli aralıklarda yavaş dönerken bu hafif ıslık sesi geliyor sadece.

Coil whine olsa fan yüksek değerlere çıkınca ses artmaz mı? Fanları kapattığımda ses kayboluyor. Oyundayken de sadece hava sesi duyuyorum. Belirli aralıklarda yavaş dönerken bu hafif ıslık sesi geliyor sadece.

FPS'in yüksek olması yani bilgisayarın hızlı çalışması coil whine sesini yükseltir.

Yeni konular

Geri
Yukarı