Laptop Fan Temizliği

caglarmesci

Kilopat
Merhabalar, ben iki sene önce aldığım bilgisayarın fanlarını temizlemek istiyorum ama garantisi henüz dolmadı. Gerek yaz sıcaklığı gerek içinin temizlenmemesinden ısı değerleri boşta 45-50 derece, yükte 75-80 hatta 90 derecelere çıkıyor. Garantisi bitince termal macunu değiştireceğim termal macun önerebilir misiniz? Bir de garanti süresi dolana kadar ki sürede yapabileceğim bir şey var mı? Sanmıyorum ama yine de sormak istedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaz sıcaklarında boşta 45-50 derece bir laptop için iyi. Yükteyken CPU 90'ı GPU 80'i geçmesin yeterli.
Bilgisayarınızın tam modeli nedir?

Garantisi olsun, olmasın arka kapağı açıp temizlik yapabilirsiniz, garanti dışına çıkmaz.
Ama dediğim gibi değerler iyi, sadece fan temizliği yapın, termal macun değişimine gerek yok.

Gelişmiş güç seçenekleri ile işlemci güç yönetiminde bulunan en düşük işlemci durumu ile en yüksek işlemci durumunu %80-%75 değerine getirip sıcaklık değerlerindeki değişiklikleri test etmenizi tavsiye ediyorum.

Gelişmiş güç seçenekleri ile işlemci güç yönetiminde bulunan en düşük işlemci durumu ile en yüksek işlemci durumunu %80-%75 değerine getirip sıcaklık değerlerindeki değişiklikleri test etmenizi tavsiye ediyorum.
Oyundayken 80-75 civarı işlemci kullanımda ısı değeri 80-85 civarı oluyor.
Ben MSI laptopları servise yollayınca temizliyorlar diye biliyorum. Ücretli olabilir.
Daha önce başka bir bilgisayarı servise gönderdiğimde çok düzgün gelmemişti büyük ihtimal kendim temizleyeceğim. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı